Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pro rodiče

PC sestava mých rodičů už začíná být poněkud dýchavičná (P4-D 2.8 GHz, 2 GB RAM), tak by potřebovali něco výkonnějšího a přitom levného. Počítač používají prakticky jenom na web, fotky či hudbu, stačila by tato sestava? HDD i DVD mechaniku bych použil ze stávajícího počítače, jsou tam skoro nové.
Jak je na tom boxový chladič s hlučností?

Stačí, ale přeci jen bych místo "boxu" použil alespoň Arctic Alpine 11 Pro Rev. 2 a zdroj Seasonic SS-350ET T3 s ohledem na menší hlučnost.
Ta krabice nemá v základu zadní točák takže Arctic-Cooling Arctic F9 PWM by přeci jen pomohl zdroji při výměně luftu.
(všechny změny jsou jen taková pojistka a o moc cenu nezvednou)

Je to spis na radce, ale jste si jisti, ze bude ten Celeron nejaka vyhra proti tomu Pentiu D, co tam ma ted?

Ja teda nejsem pritelem AMD, ale postavil bych to na tom Trinity taky, stejne jak mif nebo jit do Pentia G pripadne Core i3.

Ivy. S "déčkem" je to nesrovnatelné. Pro představu - co je to přesně za kousek (Pentium D 2.8GHz? - ten má vůči tvému výběru zhruba čtvrtinový výkon)? Já bych ale fakt šel do Trinity. Syrový výkon CPU je stejný, grafické jádro ale řádově lepší.

Rozhodně se s ním nemůže P4 měřit ani náhodou. Mám v mITX desce Pentium G630T a rozhodně to není ořezávátko. Poněkud jsem se podivil, že by zelenina měla podporovat ECC paměti, pokud mě nešálí zrak.
Ale asi bych také volil AMD APU kvůli podpoře akcelerace videa a vůbec výkonnější grafice.