Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD: jak zajistit bootování WinXP?

Ahoj lidičky,

dochází mi IQ, asi jsem se vyčerpal.

Zrovna si hraju s VMware Serverem a nedaří se mi vytvořit virtuální disk s boot sektorem, aby byl schopnej nabootovat WinXP. Zkrátka potřebuju dostat do bootsektoru zavaděč, kterej při bootování z prázdnýho disku oznámí "NTLDR is missing".

Aha, teď když to čtu mi došlo, že bych to asi zvládl přes Recovery Console a fixboot, případně fixmbr.

Vydržte, ozvu se!

Pavel

Oddíl už je aktivní, ale pořád mi to blbne. Ale já už si nějak poradím, takže vy nemusíte :-)

Stárnu, ach jo...

Pavel

P.S.: Disk jsem dělal přes nějakej vdisk-manager nebo co, v příkazovým řádku, je to od VMware Workstation. Tu jsem ale už odinstaloval a místo ní používám VMware Server. Nevím, jestli díky tomu vznikl tenhle problém. Každopádně už si poradím.

To jsem tedy blázen.

Vytvořil jsem novej disk, nabootoval Reatogo, spustil diskpart, vytvořil oddíl, nastavil jako aktivní. Po restartu jsem opět nabootoval Reatogo a zformátoval disk jako FAT.

Po spuštění VMware Server s tímhle diskem jako bootovacím se mi akorát zobrazí v levým horním rohu obrazovky neblikající text. kurzor. Toť vše. Nechápu proč.

Pavel

Hm, ale když já se trošku stydím za způsob, jakým jsem to vyřešil :-)

Inu, spustil jsem na ten virtuální disk (ve VMware Serveru) instalaci WinXP, vytvořil oddíl, zformátoval, nechal prověřit povrch a počkal na kopírování souborů (stačí pár procent). Pak jsem to típnul. Instalátor vyrobí dobrej MBR a naplní správně boot sektor.

Já vím, že je to takový provizorní řešení, ale co už.

Pavel

Ahoj Pavle,vracím se tomuto tematu s otázkou:
VMWARE WORKSTATION jsem si rozdělil disk na 3 menší disky.Nainstaloval jsem na jeden XP,na druhý Win 2000.XPečka jako první bootovaly dobře.Po instalaci Win 2000 se již ze společné nabídky nedaly spustit.Jdou vždy ty posledně nainstalované.Nevíš radu.
Děkuji

win2000 by sice měly umět vytvořit korektní boot.ini s výběrem systémů, ale problém bude že přepsaly mbr virtuálního pc a těm xp se to nelíbí. proto myslím pavel chtěl ať otočíš pořadí instalace, ať zůstane novější mbr, který by neměl mít problém ani s w2000. mohl by to sice řešit fixmbr z recovery console xp, ale když u toho člověk nesedí, přece jen se přes poradnu špatně odhaduje o co zrovna jde.