Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OC GENIE II

Zdravím, chci si poskládat PC, vyhlídl jsem si tento procesor http://www.czc.cz/amd-trinity-athlon-x4-740/117217 /produkt?q-category-id=fplcb3ucvuh5286r50bmolmh96& q-c-0-f_2025182=sFM2+socket

a chtěl bych ho usadit do téhle desky http://www.czc.cz/msi-fm2-a55m-p33-amd-a55/120623/ produkt?q-category-id=3d0poga0ssjqm8t1kk0ru7jnta

myslím že by to k sobě pasovalo :) je tam nějaka funkce na desce OC genie 2, jak to vlastně funguje? nějaky čudl na desce co mi taktne procesor? nebo si musim koupit specialní skříň? a nebo je to program v PC?

a otázka č.2 stačil by mi na tuhle desku s procákem 450W zdroj, kdeybych k tomu přidal tuhle grafiku?
http://www.czc.cz/gigabyte-hd7790-hd-experience-1g b/125545/produkt?q-c-0-price=r2800-29800&q-categor y-id=9ht0msjf58gnva96n24a7t1057

ať vím zda musím koupit nový zdroj nebo mi tohle postačí :)

děkuji

Docela podpásovka :) od čeho tahle poradna je? od toho aby se s něčím poradilo :) učeny z nebe nespadne každy se chce nějak učit :) dobře máš pravdu, nevím jak vybrat zdroj, podle čeho :) do teď jsem myslel že podle watů :) k procesoru, jestli se nepletu, tak to zaleží na patici procesoru. takze desku s procakem bych mel mit dobre vybranou :) fm2 - fm2 :) ramku vim jak byvrat, take i grafiku :) horsi je to se zdrojem protoze jsem si do ted myslel ( asi naivne ) ze to zalezi na watech zdroje :) a taktovani? nikdy me to nezajimalo :) je to nebezpecne a pro bezneho uzivatele co pouziva PC na net, nebno treba hry na nizsich detailech nezajimavy tema :) jen jsem se ptal zda treba neni na ty desce naky cudl co to taktne sam automaticky :) sam si nic taktovat nechci a nebudu vim ze je to nebezpecne, pak se na soucastky ztraci i zaruka :) a navic otazkou nebylo jestli procak s deskou do sebe pujdou ale co znamena tlacitko OC genie 2 :) takze jestli jsem udelal chybu ve vyberu procaku s deskou tak prosim o radu podle ceho mam vybirat desku pro procesor :) a taky ten zdroj jak vypoˇ´citám který zdroj je pro mě idealni? :) díky :)

vyber desky a procesoru: Jdes na to spatne. Vetsinou vyberes procesor a k nemu potom desku, takze ano to prvni rozliseni je, jak pises fm2 - fm2, ale potom musis jit na webove stranky vyrobce desky a u vsech tich znamejsich desek mas primo na webu napsano, ktere presne procesory to podporuje a s jakou verzi BIOSu. Takze tam si zkontrolujes, ze opravdu procesor - deska sedi.

pameti: mas specifikaci napsanou taky na webu u zakladni desky, takze tam to mas jednoduchy

grafika: je uplne jednoduche, proste pokud mas PCIe (je snad u vsech novych desek), tak proste grafickou kartu do PCIe.

zdroj: tady je to slozitejsi, musis vedet, jaky odber bude na jake vetvi a podle toho to vybrat. V praxi navic vyrobci kolikrat lzou a kdyz tam ten odber blizici se maximu pro danou vetev pujde dlouhodobe, tak ti zdroj zkolabuje. Ve skutecnosti je vyber zdroje jednoduchy, u bezneho PC proste jednoduse vem zdroj znacky Seasonic nebo Enermax, ti nelzou a davaji do zdroju kvalitni soucastky a teda to ten predepsany odber vzdycky vydrzi i dlouhodobe. No a aby ses tim nemusel vubec zabyvat, tak proste vezmi bud 500W libovolny Seasonic nebo 500W Enermax Triathlor, budes mit jeste znacnou rezervu pro pripadny upgrade. Snad jen kdyz provozujes nejakou super high-end grafickou kratu nebo SLI, CROSSFIRE (dve graficke karty), tak pak asi radeji ty same znacky ale aspon 600W.

Jestli to chapu spravne tak, ze mas nejaky 450W zdroj a chtel bys ho pouzit, tak pokud je to Seasonic, tak ti rovnou reknu ze ANO. Pokud je to neco jinyho, tak je prave treba vedet podle stitku co to je zac, protoze ne kazdy 450W zdroj ma vykon na jednotlive vetve rozdelen tak, ze ti to pujde a navic zivotnost soucastek nekterych zdroju je maximalne ty 2 roky po dobu zaruky a urcite nechces, aby ti za tyden zdroj shorel a vzal sebou treba i desku.

Pretaktovani jednim tlacitkem je blbost, pokud tomu nerozumis, radeji se pretaktovani vyhni.

jasný :) taktovani se chci vyhnout :) a ne neprovozuju nejakou super vykonou masinu :) rikam me staci si ty hry jen zahrat nepotrebuju delat z toho videa, a dasli slozity komplikace :) a ani nepotrebuju ve full HD :) jo grafika pameti sou v cajku :) jestli mam koupit libovolny zdroj 500W od seasonic tak mam asi vybráno :) na tu desku jeste nevim :) zvazuju mezi AMD 4 jadrem 2.6Ghz, nebo drazsi 3.4Ghz a nebo na starou desku co mam ( rok stara ) usadim intelácky 3.0Ghz dvoujádro, rikam chtel bych vylozene sestavu nizsi stredni tridy :) takovy na filmy a ty novy hry ale ne na max detaily :) nemam moc casu vysedavat na PC takze neco za par korun :) rikam desku mam na intely, tam by pasovalo to dvoujadro za nakych 1.500kč asi 3.0Ghz, jinak by me vyslo na 2.700 4 jadro AMD s deskou 3.2Ghz a nebo 2.300kc 4jadro 2.6Ghz i s deskou, a nebo posledni varianta by byla zustat u dvoujadra 2.4Ghz id intelu, takze nevim zda ten muj procesor by se slusnou grafikou a vetsi pameti ram zvladl taky nove hry :) dejme tomu tuhle grafiku http://www.czc.cz/gigabyte-hd7790-hd-experience-2g b/125709/produkt?q-c-0-price=r3000-29800&q-categor y-id=9ht0msjf58gnva96n24a7t1057 a nejakych 8Gb ram? s procakem od itntelu 2.4Ghz dvoujadro, mel bych sancio s timhle rozjet treba crysis 3 na male detaily? ale v klasickym rozliseni 22" monitorech? urcite by mi to usetrilo penezenku :)

s procakem od intelu 2.4Ghz dvoujadro

To neni dobry popis, co tam opravdu mas core i3 (sandy bridge) nebo Pentium G, oba vyhovuji tomu co si napsal, teda napis presne co mas.

Pokud mas core i3 (sandy bridge), tak bych jen pridal tu grafiku a nic dal neresil.

jakem AMD? stacilo by bohate tohle? http://www.mironet.cz/amd-athlon-ii-x4-631-260ghz- 4jadro-4mb-cache-bez-graf-karty-scfm1-100w-llano-b ox+dp157546/ bez grafiky :) a nebo mam radeji koupit http://www.mironet.cz/amd-athlon-x4-740-32ghz-4jad ro-4mb-cache-scfm2-65w-trinity-box+dp185060/

pripominam ze bych chtel dat do PC co nejmene :) ten procak s deskou bych chtel tak aby kdyz na nem postavim tu grafiku 650Gtx Ti tak by nemel mit problem s dnesnimi hrami kdyz si snizim detaily :) a jestli jsem pochopil dobre, chtel bych aby sestava vypadala asi takto

bud procák http://www.mironet.cz/amd-athlon-x4-740-32ghz-4jad ro-4mb-cache-scfm2-65w-trinity-box+dp185060/
grafika http://www.czc.cz/gigabyte-hd7790-hd-experience-2g b/125709/produkt?q-c-0-price=r3000-29800&q-categor y-id=9ht0msjf58gnva96n24a7t1057

ram 6GB ( mam 2gb dodal bych 4GB )

a zdroj tenhle http://www.czc.cz/seasonic-ss-500et-t3-500w_2/1059 70/produkt

nebo procák to 4 jádro 2.6Ghz se stejnymy komponenty jako u te prvni sestavy ( desku neuvadim pac ty nejlevnejsi asi tolik nezerou ze zdroje :) )
a taky neuvadim zbytek pac HDD, skrin a zbytek proste uz mam :)