Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvládne zdroj tuto sestavu?

Ahoj lidi, chci se zeptat: Plánují koupi nového CPU pro upgrade mého PC.
Zajímalo by mě, zda-li zdroj v PC utáhne sestavu i s novým procesorem.
Zde sestava s novým CPU:
Deska: ASUS M3A32 MVP Deluxe
CPU: AMD Phenom II X4 965BE
GK: Sapphire Radeon HD 4850
Zdroj: Fortron HEXA 500 (500W)

Díky MOC za info.

Upgrade BIOSu plánuji. CPU je deskou podporováno. Proč upgrade? Pracuji v 3D CADu, a program běží na stávající sestavě jako lenoch. Funguje, ale trvá delší dobu něž zpracuje zadané příkazy. (Ba ještě více, jedná-li se o složité prvky)
Výkonou grafickou kartu tedy moc nepotřebuji.
Nyní mám Phenoma X4 9500 (2,2GHz) a 4 GB RAM DDR2

Poběží snad CAD díky novému CPU znatelně rychleji ne?
Děkuji za ujasnění.

Teď teda opravdu nevím, zda-li má cenu ono CPU kupovat. Zbytečně vyhodit peníze, aby se nic nezměnilo se mi nechce.
Poznámka:
Mám NB s těmito parametry:
CPU: Intel i5 2520M
GK: GeForce GT540M
8 GB RAM
Na tomto NB stejný CAD běží naprosto perfektně. Rád bych se tedy dostal alespoň na výkon tohoto notebooku.
Co je tedy třeba upgradovat pro svižný chod 3D CADu?

Díky

OK, když přeformuluji otázku na: Jak upgradovat sestavu pro alespoň stejný výkon jako zmoňovaný NB?
Sestava:
Deska: ASUS M3A32 MVP Deluxe
CPU: AMD Phenom X4 9500 (2,2 GHz)
GK: Sapphire Radeon HD 4850
4GB RAM DDR2

Notebook:
CPU: Intel i5 2520M (2,5 GHz)
GK: GeForce GT540M
8GB RAM DDR3

Připomínám, že na PC pracuji ve 3D CADu
Jestli to tedy jde.

Ještě jednou děkuji za rady.