Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus policie české republiky

Ahoj už podruhé se mi počítač sekl tímto virem. Poprvé mě to stálo 500Kč. Teď jedu v nouzovém režimu. Jde se toho viru nějak zbavit "podomácku" abych nemusel zase platit 500? Děkuji za rady. Jsem počítačový amatér a moc tomu nerozumím.

Tak mě taky dnes ta svině navštívila. Bohužel, všechny antiviráky zde zmíněné nic neudělaly, sice něco vyházely, ale ve Windowsech se už nejde dostat ani do správce úloh. Zkusím ještě bootovací CD od AVG a uvidíme, ale moc šancí tomu nedávám... Už se s tím s..u několik hodin

Brtníku, hlavně že přesně víš jak na tom jsem... Nehodil jsi mi ten virus do compu náhodou Ty?
Jsem uživatel, ne programátor, s počítačema toho moc neumím jako většina lidí. Každopádně - ani jeden ten antivir mi nešel aktualizovat (že by vychytávka distributorů viru?) a každý něco našel, ale žádný mi zatím nepomohl k přístupu do Windowsů. Už mi tam svítí jen bílá obrazovka s nápisy Interpol. Bootovací CD taky nepomohlo...

Brtník naopak radí nejlépe - systematicky a správně. Přesně pojmenoval důvody, proč ses zaviroval a naznačil ti, že je jen otázka času, kdy se tak stane zase. A navíc poradil, jak takové problémy elegantně vyřešit. Pokud jsi jeho radám nerozuměl, nehledej chybu u Brtníka.

Pozeram, ze v tom ma stale kopec ludi hokej a ze sa tu zase siria bludy a dezinformacie.
Prva vec je, ze sa tu davaju dokopy dva virusy, ktore sa na seba podobaju, ale nie su totozne. Prvy je klasicky uz asi 2 roky saskujuci virus siriaci sa cez dieru v jave a vo flashi. Tento vam po nalogovani znefunkcni plochu, zablokuje klavesnicu a cez celu obrazovku zobrazi policajnu hlasku. Vorus defacto znemozni pracu na pc, cize je nutne jeho odstranenie.
Existuje niekolko mutacii tohoto viru, sposoby odstranenia su rozne a vacsina antivirov ho uz zvlada tiez.
Potom je tu druhy podobny virus siriaci cez dieru v javascripte. Cez js zmeni konfiguracny subor FF, ci Chromu a znemozni uzavriet tento tab. Liecba je velmi jednoducha, staci vypnut js v danom prehliadaci, dany tab uzavriet a js opat povolit. Toto by som virusom ani nenazyval je to nieco, co bolo spravene rychlo a na kolene, ale evidentne zabera a ludia opat platia ako blbi.
Btw s touto variantou som sa stretol len vo FF a Chrome zatial, mal ju uz niekto aj v inom prehliadaci?