Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus policie české republiky

Ahoj už podruhé se mi počítač sekl tímto virem. Poprvé mě to stálo 500Kč. Teď jedu v nouzovém režimu. Jde se toho viru nějak zbavit "podomácku" abych nemusel zase platit 500? Děkuji za rady. Jsem počítačový amatér a moc tomu nerozumím.

Tak mě taky dnes ta svině navštívila. Bohužel, všechny antiviráky zde zmíněné nic neudělaly, sice něco vyházely, ale ve Windowsech se už nejde dostat ani do správce úloh. Zkusím ještě bootovací CD od AVG a uvidíme, ale moc šancí tomu nedávám... Už se s tím s..u několik hodin

Brtníku, hlavně že přesně víš jak na tom jsem... Nehodil jsi mi ten virus do compu náhodou Ty?
Jsem uživatel, ne programátor, s počítačema toho moc neumím jako většina lidí. Každopádně - ani jeden ten antivir mi nešel aktualizovat (že by vychytávka distributorů viru?) a každý něco našel, ale žádný mi zatím nepomohl k přístupu do Windowsů. Už mi tam svítí jen bílá obrazovka s nápisy Interpol. Bootovací CD taky nepomohlo...

antivirových boot cd je více, byly zmiňovány v několika threadech k tomuto viru.
tys vyzkoušel avg a lamentoval jsi tu, že nefunguje. no a? k denně aktualizovaným patří např. kaspersky. takže znovu, i pro ty co moc nečtou:
avg-rescue-cd
livecd
rescuedisk
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system

nejsem denním uživatelem těchto cd, prostě proto že viry nemám. ale vím, že existuje řešení jak vyfakovat s virem, i možnost se nakažení pc vyhnout - přestože to je pro domácí samoadminy nepochopitelné.

kádrovat, kdo radí či prudí, to ti jde.

Brtník naopak radí nejlépe - systematicky a správně. Přesně pojmenoval důvody, proč ses zaviroval a naznačil ti, že je jen otázka času, kdy se tak stane zase. A navíc poradil, jak takové problémy elegantně vyřešit. Pokud jsi jeho radám nerozuměl, nehledej chybu u Brtníka.

Vytahujem to sem, lebo sa to stale siri, tak citajte.

Tento virus som uz viac krat odstranoval, prvy krat ma to tak dozralo, ze som sformatoval cely hardisk.

TOTO JE NAJLEPSI A NAJRYCHLEJSI NAVOD na odstranovanie vsetkych policajnych virusov, kto kedy kde napisal a napise (lepsi uz nik nenapise).

Vsetci riesia, ako odstranit samotny virus priamo, no kedze ti chlapci co to robili boli tiez trosku sikovny (sikovnejsi ako 999999999999999999999999,9999999% z vas) a toto predpokladali, treba na to ist opacne. Mne toto doslo az po asi niekolko dnovom odvirovani uz neviem kolkeho stroja.

Takze otazka pre mna bola, ako to o..bat. No a co potrebuje program na beh? No JAVU! Takze som jednoducho vymazal (resp. premenoval adresar) Javy. Toto ked spravis, virus sa nespusti, resp. hned pri spusteni padne!

Mozes to spravit cez nejaky file manager, skrz live cd alebo aj Kaspersky Rescue Disk ktory ma tiez file managera.

Telo virusu je ukryte v Tempe a ma uplne pitomu priponu. Potom Uz len vymaz secky tempy a vycisti aj startup od tychto veci a si zahojeny.

Toto spravis za 1 minutu aj s pofajcpauzou a neminas pecto sesto hodin draheho casu. Dakujem, dakovat nemusite.

drevokocure děkuji.
Před týdnem jsem úspěšně vyzkoušel.

Při náhodné návštěvě známých mi pán řekl a viru ( starší pc win xp ).
Na počítači jeho paní jsem stáhnul Hirens boot cd a vypálil a pak na postiženém pc spustil mini XP.
Smazal jsem obsah tempu a složku Java. Po restartu win naběhly s hláškou, že je vypnutý Active desktop a objevilo se okno, že nelze spustit program ...\uživatel\...\Temp\jakýsi.dll. V registrech jsem to nenašel. Bylo to ve složce Po spuštění.

Ještě jednou děkuji.

Edit: nejvíc času zabralo stahování a vypalování.

Ahoj, taky bych rád přispěl svým dílem do mlýna.S touhle potvorou už sem se párkrát setkal.
Dělám operátora ServiceDesku jedné velké plzeňské firmy. A již několik uživatelů tento vir chytlo. Samozřejmě jako uživatelé nemají téměř žádná přístupová práva a přesto se jim podařilo ho chytnout. Léčba byla většinou snadná pomocí antiviru a v jednom případě KasperskyLive. Pravděpodobně to šlo tak snadno z důvodu omezených práv pro uživatele, tudíš se vir tak nerozšířil (pouze hypotéza).
Já sám sem jej chytl přesně před vánoci, pročet sem několik fór o tomhle problému a šel sem léčit, při najetí do nouzového režimu se okamžitě restartoval a KasperskyLive a EsetOnlineScan nenašli nic. Tudíž sem reinstalil.
A co čert nechtěl včera mi tu Zeman blikal zas! Nyní alespoň vím kde sem si ho pořídil ->

!!!VIR!!! http//freehdporn.ws !!!Vir!!!

Firefox s hláškou sem v taskmanageru ukončil a pokračoval v práci ve chromu(potřeboval jsem nejdřív něco dokončit). Prolezl jsem opět několik fór s tímto problémem a poznamenal si všechny možný rady a jal se léčit(reinstal sem fakt nechtěl). Poprvé, než to prvně restartnu, jsem vyzkoušel metodu "vypnout a rychle storno". Měl sem štěstí že mi tam něco vázlo ve vypnutí, takže sem měl šanci dát storno. S "odstaveným" virem jsem pustil EsetOnlineScan a projel, našlo mi to několik hrozeb, které sem odstarnil. Poté sem rebootoval do KasperskyLive, aktualizoval a projel. Našlo jednu hrozbu.
Poté sem nabootoval do nouzového režimu bez sítě a zkontroloval registry o kterých se všude psal. Byli v pohodě.
Pak boot do nouzáku se sítí a znovu EsetOnlineScan. Ten už vyšel čistej.
Nyní sem nastartoval normalní stav, pustil firefox a nic, Zeman žádnej. Vypadá to že krize byla zažehnána. Ještě se podívam na fórum jak opravit některé ty registry po viru a bude to.
Houwk

Pozeram, ze v tom ma stale kopec ludi hokej a ze sa tu zase siria bludy a dezinformacie.
Prva vec je, ze sa tu davaju dokopy dva virusy, ktore sa na seba podobaju, ale nie su totozne. Prvy je klasicky uz asi 2 roky saskujuci virus siriaci sa cez dieru v jave a vo flashi. Tento vam po nalogovani znefunkcni plochu, zablokuje klavesnicu a cez celu obrazovku zobrazi policajnu hlasku. Vorus defacto znemozni pracu na pc, cize je nutne jeho odstranenie.
Existuje niekolko mutacii tohoto viru, sposoby odstranenia su rozne a vacsina antivirov ho uz zvlada tiez.
Potom je tu druhy podobny virus siriaci cez dieru v javascripte. Cez js zmeni konfiguracny subor FF, ci Chromu a znemozni uzavriet tento tab. Liecba je velmi jednoducha, staci vypnut js v danom prehliadaci, dany tab uzavriet a js opat povolit. Toto by som virusom ani nenazyval je to nieco, co bolo spravene rychlo a na kolene, ale evidentne zabera a ludia opat platia ako blbi.
Btw s touto variantou som sa stretol len vo FF a Chrome zatial, mal ju uz niekto aj v inom prehliadaci?