Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odesílání formuláře, vytvořeného ve FrontPage

Ahojte, prosím o radu. Proč se mi formulář vytvořený ve Front Page v některém případě odešle na můj e-mail normálně a z nějakého jiného počítače (ale taky s OS Windows) se při klepnutí na tlačítko odeslat otevře Outlook (jako při psaní nové zprávy) a odešle se prázdná zpráva bez údajů z formuláře? Děkuji.

[mod]Puvodni predmet "formulář" (JaFi)[/mod]

No jestli jseš ten z tý fotky na toulavejch stránkách, tak to s tím věkem snad nebude tak strašný.;-)
Nicméně já se s PHP taky nekamarádím, takže víc neporadím (předpokládám, že některý ze zdatnějších kolegů se tě v případě dalších dotazů ujme). :))

Odesílání formulářů pomocí akce mailto: je velmi nespolehlivý způsob, protože vyžaduje funkčního a nakonfigurovaného e-mailového klienta. A to dopředu samozřejmě nevíš, jestli ten, kdo si stránku prohlíží, ho má.

Hodně lidí používá jen webmail ala Seznam, Centrum nebo Atlas, a těm pochopitelně odesílání Outlookem fungovat nebude.

Takže řešení jsou v podstatě dvě, jak už bylo řečeno: buď vytvořit vlastní odesílací skript (např. v PHP pomocí funkce mail) nebo využít nějakou veřejně dostupnou službu na odesílání formulářů (mailform, blueboard,...).

Další info: formular-mail.html