Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP: připojení iso obrazu jako CD, zdarma!

Normálně vykřičníky nepoužívám, ale tady musím (titulek) - uvidíte proč.

Lidičky, právě jsem narazil na ovladač přímo od Microsoftu (jeho stažení nevyžaduje kontrolu legálnosti), kterej umožní připojit (mount) iso obraz jako virtuální CD-ROM mechaniku.

Co je na tom super, je úplně zdarma a funguje nad očekávání dobře. Musíte ale pár věcí udělat ručně. Stáhne se sice exe soubor (jen 60 KB), ale to je jen samorozbalovací archiv, zbytek je třeba udělat ručně. Pokud umíte trošku anglicky, pak je to hračka. A výsledek rozhodně stojí za to.

Narazil jsem na něj na tomhle webu: http://weblogs.asp.net/pleloup/archive/2004/01/15/5 8918.aspx a přímej odkaz ke stažení je tu: http://download.microsoft.com/download/7/b/6/7b6abd 84-7841-4978-96f5-bd58df02efa2/winxpvirtualcdcontr o lpanel_21.exe

Po spuštění se rozbalí 3 soubory (do tempu v profilu): readme.txt - obsahuje popis, jak přidat ovladač iso souborů; VCdRom.sys - ovladač, přijde do C:\Windows\system32\drivers a VCdControlTool.exe - pro "ruční" připojení konkrétního iso souboru. V readme je vše jednoduchou a srozumitelnou angličtinou popsaný.

Vřele doporučuju!

Nechápu, proč to automaticky nezakomponovali do WinXP...

Pavel

Mne pri pokuse o pripojenie ISO suboru napise Mount failed, nevies v com by mohol byt problem? Mam Win XP SP2.

Já si myslím, že pouhé překopírování driveru VCdRom.sys do \windows\system32\drivers nepostačí a je třeba jej nainstalovat přímo v tom prográmku (tlačítko "Driver Control").

Jinak se domnívám, že pluginu do Windows vulgo Total Commanderu Virtual Disk nesahá ani po kotníky. Pro srovnání mě napadá analogie Total Comander vs. Windows Explorer.

Já si myslím, že pouhé překopírování driveru VCdRom.sys do \windows\system32\drivers nepostačí a je třeba jej nainstalovat přímo v tom prográmku (tlačítko "Driver Control").

Jo, to já si myslím taky, vždyť je to popsaný v tom readme.txt

OK, jsou i lepší řešení než to co jsem tu dal, ale já měl radost jako malej kluk když jsem to našel. Již netřeba cr*****t Alcohol a jiný, tohle je free.

Mysli si co chceš, ale já TC nepoužívám, pracuju normálně s Průzkumníkem - a to dobrovolně :-)

Pavel

Mysli si co chceš, ale já TC nepoužívám, pracuju normálně s Průzkumníkem - a to dobrovolně

Pavle, víš co říkal v Babičce od B.N. pikslou točící pan mlynář? "Inu, proti gustu žádný dišputát".

Jinak samozřejmě oceňuji Tvůj příspěvek, ale na druhou stranu nikdy neodolám si zarejt do MS. Kromě toho ještě s tím driverem nemáš vyhráno, počkej až sem dorazí Vladimír s EULAou.....

Já se nehádám ani netvrdím že je to blbost. Jen říkám, že TC nepoužívám a nepotřebuju, vystačím si s Průzkumníkem.

Já už koupil XP Home (to mi stačilo) a místo MS Office mám třeba OOo a snažím se ho rozšiřovat dál. Jinak na PC ani nedělám nic, na co bych potřeboval placenej SW.

Pavel

Postupoval som presne podla toho Readme (natolko este anglictinu ovladam :-D ) , pismeno je v poriadku a skusal som aj viacero iso suborov s rovnakym vysledkom az na jeden, ktory ma cca 2 MB mi nepripojilo ziaden. Asi to bude mat obmedzenu velkost image suboru, ktory sa da pripojit. Tebe to pripoji aj iso napriklad vacsi ako 700MB?