Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Favicon - v IE se zobrazí, v FF ne - proč?

Ahoj, prosím o radu. Udělala jsem obyčejné webové stránky a umístila na adresu xyz Úvodní strana je tedy index.htm Adresa xyz je smyšlená - neklikejte ;-)

U stránek bych chtěla mít favicon. Udělala jsem tedy favicon.ico 16x16 , ale mám problém, kam ji nahrát a jak říct prohlížečům, kde ji mají hledat. Kdybych měla stránky s adresou www.mojestranky.cz , tak tu favicon nahraju přimo do rootu a mělo by to být ok. Toto řešení v uvedeném případě ale samozřejmě nefunguje, protože root je na www.volny.cz :-|

Zatím jsem to tedy vyřešila tak, že jsem to zdrojového kódu stránek zadala do sekce HEAD
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">
neboť ikona je umístěna ve složce images. Toto řešení funguje pro Internet Explorer (a Maxthon), ale v Mozille Firefox se ta favicon neobjeví. Mám nejnovější verzi MF 2.0 . Cache jsem vyprázdnila, několikrát jsem dala reload stránky, ale v MF ta favicon pořád není. Víte někdo, jak by se toto dalo řešit? Nejde o nic důležitého, ale potěšilo by mě, kdyby to fungovalo. Děkuju předem ;-)

Urcite to je ikona? Je v tom len jedna velkost alebo viac?
Skus si tam dat na skusku ikonu z poradne (favicon.ico).
P.S. favicon sa zobrazi vedla URL podla mna az po plnom nacitani stranky (ale neviem naisto sa mi len zda ze som viackrat videl ze favicon naskocila az nakoniec), takze ak tam mas nieco (reklamy apod) co sa dlho nacitava mozno treba len chvilu pockat.

Tu si pozri priklad (pozri si ten html): test mne to tam normalne tu favicon zobrazi (index.html je v podadresari test a ikona je v test/images, t.j. je to to iste co u teba).

P.S.2. Inac mozes pouzit aj normalne

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon">
<link rel="icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon">

a ten favicon.ico dat do toho isteho adresara ako je ten index.html (nie do rootu serveru, to je nezmysel)
Tu si to mozes pozret test2

P.S.3. po case to zo servera zmazem takze ak na to niekto narazi o mesiac tak uz tie linky funkcne nebudu :-p

Tak už to funguje. Vylepšovala jsem kód, opravovala chybičky - a už to funguje - HURÁ! Kromě chybiček, které podle mého názoru nesouvisely se zobrazováním favicon, jsem změnila v HEAD link k té ikoně. Jednak jsem tam dala oba linky - viz příklady výše, dále jsem to původně měla bez parametru TYPE a jednak oba ty linky po různých pokusech a úpravách končily tak, jako u Marvina /x-icon" /> tj.mezera lomítko závorka. Opravila jsem na x-icon"> tj. na konci vynechaná mezera a lomítko, přidala jsem druhý řádek, přidala type... Nevím, která z těch úprav pomohla, ale najednou to jde. Takže všem moc děkuju za snahu pomoct :beer: hlavně Hostovi (on ví proč - tady máš několik půllitrů :beer::beer::beer::beer::beer:)

neřídí se ono koncové lomítko u nepárové značky doctype? viz obvyklé:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

kde si myslím že záleží na HTML 4.01 Transitional, ale neživím se webdesignováním, je to jen domněnka