Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné zrychlit tisk z jehličky EPSON LX 300 pod WXP ?

Zdravím. Nemá prosím někdo nějakou fintu, jak zrychlit tisk jehl. tiskárny EPSON LX-300 pod WXP. Přes ovladač se toho moc nastavit nedá. Zkoušel jsem tam vnutit ovladač Generic / Text Only + nastavení znakové stránky - Slovanská - Latina 2 (852). Už jsem skoro jásal, jak to frčí. Ale nedotiskává se tam vše. Tak nevím.

No pokud to jede přímo v XP tak to jede v bitmapovém režimu čili epromka by se neměla uplatňovat. Možná zkusit nastavit u možností tiskárny typ komunikace /jednosměrný, obousměrný/ v biosu typ portu /normal, ecp, epp/. Pokud to jede v dosovém programu běžícím pod windows mělo by to jet nejspíš napřímo /čemuž neodpovídá pomalá rychlost/ nebo to odchytávají XP.

Tak to samé by mne zajímalo u Epson LQ-570+. Nedávno jsem ji viděl v jednom autoservisu a tam jim to jelo jako blesk a já doma tisnu tabulku nekonečně dlouho. Nejen tabulku a to mi to v nastavení ukazuje tisk 4 stránky za minutu.

jak píšou výše: v autoservisu pod dosem to jede v textovém režimu, čili málo dat. kdežto xp předpokládají tisk v grafickém režimu, navíc to jezdí i 2x přes sebe = neskutečně pomalé.
trochu může pomoct ten ecp/epp režim v biosu, nejlepší bude když jehlovou tiskárnu od windows vyhodíš a doneseš si z bazaru laserovku.

Tak náklady jsem si skutečně nepočítal, traktorový papír dostávám zdarmo z jedné účtárny, kde soustavně kupují papír na dvě kopie a stačí jim jen jedna, tak mi to děvčata oddělují. Repasovaným náplním bych se samozřejmě nebránil, ale až po uplynutí záruční doby (i když i toto se dá asi v případě reklamace ošetřit starými krabičkami). Komfort tu jistě je, minimálně to nedělá takový kravál. Svažuji o nějaké multifunkci od Epsonu, ale to se podívám do jiných příspěvků, jen dnes jsem tu zahlédl asi tři témata.

Tak to je asi fakt, známý mi třeba poradil jasamedia.cz, tam se mi to zdá docela v pohodě, když se s někým domluvím tak to s tím poštovným také nebude tak horké. Jinak se ty kompatibilní dají u nás určitě také koupit, a pak jsem ještě dostal nějaký leták do schránky, kde nabízejí plnění starých. Jinak se ještě mrknu na ty epsony, zdají se mi cenově přijatelné.

Defaultně se ta tiskárna nainstaluje s kvalitou tisku 360x360 dpi. (potom to po každém řádku "jezdí" asi čtyřikrát a ještě pomalu). V ovladačí je třeba nastavit rozlišení 180x180 ... potom je to už celkem snesitelné, ale DOSovému "draft" tisku se to rychlostí stále nevyrovná.
Jak uváděli již kolegové předemnou .... Win_NT systémy text na jehličkách netisknou jako znakovou sadu ale jako "obrázek".
Pokud už to máš nastavené jak uvádím, tak už s tím asi nic neuděláš a tento můj příspěvek považuj za bezpředmětný.

Udělal jsem změnu, co tu níže někdo popisuje, trochu to pomohlo, ale mírně se zhoršila kvalita tisku. Včera jsem potřeboval tisknout něco z PowerPointu a tam to jelo docela dobře, dneska jsem tisknul tabulky v Excelu a všimnul jsem si, že když jsem tu původní překopíroval na nový list a dal tisknout odsud, tak to také mělo jiné tempo, vůbec netuším čím by to mohlo být. Jedná se o klasickou tabulku datum, zboží, doklad, cena prodaného, cena koupeného, součet výsledku z předchozího řádku + příjem - výdej, na konci sumarizace sloupců. Některé dokumenty ve Wordu se chovají podobně, prostě jednou to jede, jednou ne.

tak pro změnu mám úplně jiný problém: MS Windows XP home SP2 (konečně legální), AMD Athlon Xp 1600-, 512 MB RAM, Nvidia ge force 440 with APG 8x. Po kompletní přeinstalaci PC, tj. včetně předchozího zformátování disků, jsem se pokusil tuto tiskárnu nainstalovat, ale nějak s tím nedokážu pohnout. Už jsem ledascos instaloval, ale tohle se mi ještě nestalo. Ovládací panely, přidat tiskárnu, místní tiskárna, automaticky poznat a nainstalovat tiskárnu typu plug and play, průvodce nic nenajde (tiskárna zapojena svítí), dále vybírám LPT1, na další stránce příslušný typ zařízení a pak nastavit výchozí tiskárnu a bez tisku zkušební stránky. Dle hlášky jsem průvodne úspěšně dokončil a když dám dokončit, tak asi po půlce instalace se objeví tato hláška: Ovladač tiskárny nebyl nainstalován. Není možné dokončit operaci. A jsem v háji. Můžete mi prosím někdo poradit (opravdu ji nechci ještě vyhodit) kde dělám jakou chybu a jak se jí vyvarovat? Moc děkuji

Díky za reakci, tak jsem to zkusil, ale výsledek stejný. Pak mne napadlo zkusit přidat jakoukoli jinou tiskárnu a bylo to stejné, začne probíhat instalace do C:\windows\system32\spool\drivers\....\14402912 - tohle číslo asi určuje danný ovladač - a je to stejné, nejde vlastně přidal tiskárnu žádnou, takže chby bude asi jinde. Ale co já lama s tím budu dělat, tak to vůbec netuším.