Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapis na NAS cez USB dlzky cca 5m

NAS server ma rozhranie USB2.0. Chcem ho vyzit na nahravanie programov z TV. NAS bude od TV vzdialeny asi 5-5,5m. Moze vzniknut nejaky problem na tej dlzke? Existuju nejake specialne USB kable, ktore by zvladli tuto vzdialenost bez opakovaca? Kedze kable predavaju len dlzky 5m, budem si ho musiet zhotovit sam. Je mozne pouzit kvalitny FTP kabel?

Problemy budou jine:
1. USB na NAS slouzi k pripojeni disku k NAS, ne k pripojeni NAS jako disku k necemu (pokud se opravdu bavime o NAS)
2. TV si disk formatuje vlastnim formatem s sifrovanim, ktere neni citelne jinde nez ve vlastni TV

chyba tam slovicko "len" - nesluzi len na pripojenie

Precitaj si moj predchadzajuci prispevok. Je to otvoreny NAS system s linuxom, takze si viem USB ohospodarovat ako si mi paci. Ale o tomto moja povodna otazka nebola. Zatial sa mi nikto k mojej povodnej otazke , ohladom dlzky kabla a moznych problemov s nim, nevyjadril.

ohladom dlzky kabla

to je prosté. To se prostě odpovědět nedá. Jsou kabely co nechodí na 2m, jsou zařízení (konkrétně zkušenost se čtečkou), která nechodí ani přes 1m prodlužovák. Ono taky není kabel jako kabel. Kdybych byl postaven před nutnost používat USB na 5m vzdálenost, nejspíš bych si ten kabel vyrobil sám.