Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí harddisk nelze najít.

Dobrý den. Poraďte prosím. Zakoupil jsem si externí harddisk Samsung M3 Portable 1TB. Chtěl jsem si na něj udělat zálohu windows a v polovině zálohování mi win sdělil, že zálohování bylo neúspěšné a že disk je potřeba naformátovat. Disk jsem naformátoval a celý proces se znovu opakoval. Bohužel jsem asi něco udělal špatně, protože se mi disk nezobrazí, po vložení do USB, pouze v něm cvaká (chyba napájení??). Ve správci disku se také nezobrazuje. Když dám VLASTNOSTI disku C:- HARDWARE tak tak vidím jako diskovou jednoku Samsung M3 Portable Device USB. Připojil jsem ho ke dvěma dalším PC a efekt stejný. Zkoušel jsem hledat na internetu, jak problém vyřešit, ale bez výsledku. Netuším, jestli jsem taková lama a s diskem jsem něco udělal já a nebo je to na reklamaci. Mám Win 7 Home Premium 64bit SP1 NB MSI intel Core i7-360QM, 12GB RAM.

má ten disk zdvojenou usb koncovku?

Připojil jsem ho ke dvěma dalším PC a efekt stejný

můžeš to reklamovat, ale pokud ti jen vymění jiný kus, nejspíš dopadneš stejně.

osobně mám averzi k "portable diskům" obrovských kapacit. uživatelé si z nich udělají trvalé úložiště a jak vidíš už teď po chvíli používání, o celý obsah přijdeš. buď kvůli špatnému kabelu, nebo má disk větší odběr než polovina usb zvládne, nebo kvůli nehodě/ztrátě přenosného krámu.

připojuješ ten disk do usb3, nebo jen do usb2?

zapojoval jsem ho do USB3. Koncovku to má jen jednu ( do PC), koncovka do HD je mikro USB 3.0. Vypadá to, že ho půjdu reklamovat. Jen mě zaráží, že "chvíli" ten disk fungoval. Jaké médium mám tedy raději použít ná zálohu dat a systému? Osobně si nedovedu představit zálohovat na desítky DVD. Děkuji za rady.

klasika - levný disk v UH pouzdře, který to při delší a větší zátěži "vzdá" kvůli teplotě.

Řešení (dočasné) je reklamace, dostaneš další UH krabičku, která se taky dříve nebo později usmaží ve vlastní šťávě.