Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní PC

Dobrý den,

1. FINANČNÍ LIMIT - 25 000,-
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - herní PC
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - vlastní, WIN7 64bit
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? - nechám si ho sestavit v czc.cz
5. MONITOR - není součástí finančního limitu, vlastním Samsung s rozlišením 1920x1080p
6. CO VŠE POTŘEBUJI?

Prosím o konstruktivní kritiku sestavy, kterou bych si rád koupil. Snažil jsem se o tichý chod celého PC při zachování, co nejlepšího výkonu i ceny. Strop se pohyboval okolo 25 000,-. PC by byl primárně určen na hry (AC 4, Zaklínač 3, BF4 a jiné)
Komentáře uvítám. Ke komponentům jsem dal nějaké ty myšlenky.

http://www.czc.cz/64dhmhp45qg30a38lbjepknuo9/sezna m

U procesoru, desky a desky zvažuji 2 varianty (popsána v Uživatelském komentáři)

PS: Poslední počítač jsem skládal před 5 lety a od té doby jsem se vnitřkem nezabýval, proto budu rád za každou radu.

No nemusí to být úplně tichá sestava, stačí když to nebude řvát přes celý pokoj :-). Přetaktování v nejbližší době neplánuji. Spíš uvažuji, že místo Intel Core i5-3570K zvolím Intel Xeon E3-1230V3 a s tím i změnu desky na GIGABYTE GA-P85-D3 - Intel B85. A pokud je chladič na hraně, jakou byste navrhoval adekvátní náhradu?

Taky nevím jakou z těchto dvou karet GIGABYTE GTX 770 WINDFORCE 3X 2GB nebo http://www.czc.cz/gigabyte-hd7970-ultra-durable-3g b/112437/produkt

No v úplně prvním nástřelu jsem měl i5 a přišlo mi to jako nejlepší řešení. Pak spíš na doporučení jsem se dostal ke Xeonu. Jak už sem psal, rád si nechám poradit od někoho kdo tomu rozumí, protože v tom trochu tápu. Zvažoval jsem jestli Intel Core i5-3570K nebo Intel Core i5-3570, protože stejně v nejbližší době nehodlám taktovat a moc se neorientuju v tom, jak ovlivní PC integrované grafické jádro v procesoru.

Takže pokud to dobře chápu, tak na hraní her zvolit procesor z řady i5. A jakou byste tedy doporučil desku a grafickou kartu?

Asi netaktovat, s minulým počítačem sem vydržel 4 roky, takže taktování není třeba. Tím pádem bych mohl vzít Intel Core i5-3570, protože jak sem se dočetl, tak ,,K,, verze je dobrá jen v případě taktování. Jakou byste tedy doporučil desku? A v případě, že se nebude taktovat, bude nutný cpu chladič?

Takže výsledná sestava by vypadala takhle:

Deska - MSI Z77A-G43 GAMING - Intel Z77
CPU - Intel Core i5-3570 s chladičem GELID Solution Tranquillo - revize 2
Grafická karta - MSI N770 TF 4GD5/OC Gaming
Operační paměti - Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
Zdroj - Seasonic SS-550RM 550W
Skříň - Zalman Z11 Plus s plným počtem větráků
HDD - Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB

1. už nějaký čas firma jako taková (začala desky, karty flákat/šidit = kvalita/životnost)
2. přesně to co se tobě líbí = počet točáků jak u g.karty tak u té krabice
(neplatí čím více tím lépe, ba právě naopak a to s ohledem na větší možnost zhebnutí některé ho z nich, u krabice složité vyladění x větrníků.....)
3. i v tom testu máš jasně uvedeno -

v zátěži hlučností spíše průměr, o poznání hlučnější než karta MSI

(dva s větším průměrem, menší otáčky, tři mrňavé, fofr otáčky = řev)

Tak u grafiky neřeším jestli má 2 nebo 3 větráky, to u mě nehrálo roli :). Spíš sem koukal, že v testech vyšla podstatně líp (10-25%) oproti MSI N770 TF 2GD5/OC, kterou chci koupit (4G verzi sem zamítnul, když je zaměřená na více monitorů a nechal o 1000,- levnější 2G verzi)

Co se týče té hlučnosti, určitě bych to překousnul, za cenu zvýšení výkonu. Ale jak tvrdíš o kvalitě, životnosti a i o chlazení tak je asi lepší vzít tu MSI. O tom problému s chlazením sem se taky dočetl.

Děkuji za Vaše rady, moc si jich vážím.

UPDATE
http://www.czc.cz/1tptt0v8kah16ad00glhbek255/sezna m
UPDATE

Provedena změna některých komponent na (snad) finální sestavu:

Deska - MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87
--- Snad už kvalitní deska schopná taktování s podporou OC Genie 4 utility a přehledným biosem (ze začátku pouze na automatické taktování cpu, karty a operačních pamětí pomocí utility, později na manuální), dobrým zvukem, síťovou kartou a VGA Boostem vzhledem k MSI kartě

CPU - Intel Core i5-4670K s chladičem Coolermaster Hyper 103
--- Ze začátku pouze na automatické taktování pomocí OC Genie 4 utility, později manuální. Chlazení pomocí Coolermaster Hyper 103. Původně jsem chtěl GELID, ale nechce se mi čekat měsíc na doručení.

Grafická karta - MSI N770 TF 2GD5/OC
--- Poměru cena/výkon, VGA Boost, Gaming App, chladič Twin Frozr IV, lepší než její konkurenti jako je Gigabyte. S největší pravděpodobností ji nehodlám vyměnit, pouze za předpokladu pádných argumentů :). EVGA a MSI patří mezi moje favority u graf. karet.

Operační paměti - Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
--- Vyměněno za Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600 s ohledem na pouhý rozdíl v CL časování.

Zdroj - Seasonic SS-550RM 550W
--- Gold certifikace, dostatečný výkon i po taktování a plném zatížení. Životnost a 5letá záruka.

Skříň - Zalman Z11 Plus s plným počtem větráků
--- Pro rovnoměrnou cirkulaci vzduchu přídám 2 do skříně. Prachové filtry.

HDD - Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
---Vzhledem k tomu, že PC bude na hry a na rychlosti naběhnutí systému mi nezáleží, volím jen HDD, bez SDD.

Celková cena vyjde na 26 008,- což je sice o 1k nad stropem, ale dá se to.

O tichost byla pouze snaha, nikoli priorita :-)
Spíš mi vrtá hlavou ten chladič. Je opravdu nutné kupovat chladič za 1 464,-, kterým se chladí přetaktované i7 procesory? 800,- navíc je trochu moc. Sice chci procesor taktovat, jak jsem psal prvně automaticky a později manuálně, ale nepočítám s tím, že bych ho taktoval na maximum. Spíš bych volil takovou zlatou střední cestu, cca 1 000,- za něj.

Nakonec jsem se rozhodl pro Noctua NH-U12P SE2, hold bude o pár piv míň :). Spíš sem se dozvěděl tohle a neumím si to vysvětlit (zkopírovaná citace):

Poddimenzovane chlazeni PC, poddimenzovana napajeci kaskada desky - 4GHz das, vic bych dlouhodobe asi nedaval.

To první ještě beru, ten 92mm chaldič byla chyba, ale to druhé už nepobírám.

PS: Ještě jsem se dočetl, že czc.cz fláká sestavování PC. Nevíte o tom něco? Protože pochybuji, že bych PC poskládal sám.

Nakonec jsem se rozhodl pro Noctua NH-U12P SE2, hold bude o pár piv míň :).

Správně

Poddimenzovane chlazeni PC, poddimenzovana napajeci kaskada desky - 4GHz das, vic bych dlouhodobe asi nedaval.

Kdo to napsal?

PS: Ještě jsem se dočetl, že czc.cz fláká sestavování PC. Nevíte o tom něco? Protože pochybuji, že bych PC poskládal sám.

Tady záleží na tom, jaký brigádník to dostane pod pracky. Je tam šance, že to dostane někdo, koho to baví a kdo si s tím vyhraje a pěkně to složí.
Na druhou stranu to může dostat člověk co už by chtěl honem honem penízky a domů a pak můžou být ventilátory opačně, moc nebo žádná pasta na chladiči procesoru, kabely ze zdroje rozházene všude kolem, nepřipojené napájecí kabely ventilátorů apod.

Já osobně radši všem počítač osobně sestavím a pošlu kurýrem domů, než abych nechal přátele a přátele přátel nechávat si sestavit PC za dva tisíce, nebo naopak právě zadarmo a s možnou existencí brigádnických chyb.

Ještě mě teda napadl tenhle chladič od švýcarů Arctic Freezer i30 CO http://www.czc.cz/arctic-freezer-i30-co/135223/pro dukt

Ta Noctua je lepší.

Poddimenzovane chlazeni PC, poddimenzovana napajeci kaskada desky - 4GHz das, vic bych dlouhodobe asi nedaval.
Kdo to napsal?

Na jednom fóru, kde jsem se taky bavil o této sestavě. Celá citace je:

Poddimenzovane chlazeni PC, poddimenzovana napajeci kaskada desky - 4GHz das, vic bych dlouhodobe asi nedaval. Spickova grafika, fajn pameti, super zdroj, smejdske ventilatory.

Deska... Podpora tam nepochybně je, v základních taktech by to jelo naprosto bez problému, ale pro přetaktování je prostě třeba mít desku s dostatečně dimenzovaným napájením, jinak si koleduješ o nestabilitu v plné zátěži a hlavně krátíš životnost poměrně drahého hardware.

Cely koncept chlazeni, vcetne case, bych volil uplne jinak. Vykonove komponenty mas naopak +/- ok. Jo ... a napajeci kabel mas uz jeden u Seasonicu. ;)

-------------------------------------------

Ta Noctua je lepší.

O tom nepochybuju, přece jen je tady rozdíl 600,-, sice by nestačil pro maximální taktování, ale o to bych se stejně nesnažil.
------------------------------------------
Nechat to sestavit u někoho, kdo to má jako koníček je sice poněkud lákavá, ale nikdo z mého okolí neznám a představa, že někomu, koho neznám dám součástky za tolik peněz si nedokážu představit. :oops:

Na jednom fóru, kde jsem se taky bavil o této sestavě. Celá citace je:

Ty SilentiumPC ventilátory neznám, takže nemohu soudit jak na tom jsou. Určitě bych je vyměnil za http://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/produ kt které mám osobně osvědčené a zde patří mezi nejdoporučovanější.

Co se Case týče, tak ano, s tím souhlasím, nepovažuji to zrovna za dobrou case a hlavně není vůbec tichá. Osobně mám pocit, že Vám jde o její vzhled, což je samozřejmě chyba, protože jak vypadá case je úplně jedno a jde o to aby měla dobrý airflow a dobře chladila komponenty.

Základní deska je podle mě naprosto v pořádku a dlouhodobě by měla zvládnout i třeba 4.5GHz. Autor toho komentáře možná bude pan Gigabyťák, je mi to jasné.

Nebudu zlý, ale já bych si tu sestavu představoval jinak, třeba takto.

Cena: 26 322 Kč
Odkaz: http://www.czc.cz/4mk72jb7ueh1mb6ppgi2uldhpf/sezna m
• i5-3570K - IB, herní výkon v základu víceméně stejný jako Haswell, nižší žravost, lepší taktovatelnost, nižší teploty, ...
• Pro mně osobně zajímavější Grafická Karta ve verzi Vapor-X, jde asi jen o otázku vkusu, mezi touto a MSI GTX770 není moc velký rozdíl.
• Stejně kvalitní deska vhodná pro přetakt
• Kvalitnější a tišší skříň
• DVD Vypalovačka (na kterou jste asi zapomněl, popř. ji možná nechcete)
• Noctua NH-U9B SE2, vhodná pro přetakt.

představa že někomu, koho neznám dám součástky za tolik peněz si nedokážu představit. :oops:

To je bohužel škoda, holt budete muset risknout CZC.cz :) Moji přátele jsou na tom očividně lépe, kamarád, kterého znám pouze a jen přes hraní her se nebál a odeslal na můj účet 30 tisíc, abych mu vybral, poskládal a poslal DPDčkem počítač, teď si jen chrochtá. Tím nechci v žádném případě nic říct, jen jsem se chtěl pochválit, jaký jsem hodný člověk a zřejmě důvěryhodný člověk. Což se o mnohých říct nedá :D

Omlouvám se za špatný odkaz, spletl jsem si to s jinou sestavou, kterou jsem skládal na AMD bázi pro kamaráda - správně je tento http://www.czc.cz/368egu6vkqgjc9iau7a9g59efc/sezna m

Cena: 26 868 Kč
• i5-3570K - IB, herní výkon v základu víceméně stejný jako Haswell, nižší žravost, lepší taktovatelnost, nižší teploty, ...
• Pro mně osobně zajímavější Grafická Karta ve verzi Vapor-X, jde asi jen o otázku vkusu, mezi touto a MSI GTX770 není moc velký rozdíl.
• Stejně kvalitní deska vhodná pro přetakt
• Kvalitnější a tišší skříň
• DVD Vypalovačka (na kterou jste asi zapomněl, popř. ji možná nechcete)
• Noctua NH-U9B SE2, vhodná pro přetakt.

CENA je nyní 27 054 Kč, takže asi u některé komponenty skončila sleva :-/ Každopádně:

Vypalovačku mám, vzhledem k tomu, že ji skoro nepoužívám, novou nepotřebuji.

Kartu asi MSI, zamlouvá se mi to propojení s deskou, sice to nebude žádný zázrak jak píšou, ale pokud tam není moc rozdíl nechal bych si jí.

Je pravda, že skříň šla podle vzhledu a pár recenzí, ale jak sem psal tichost není priorita. Postačí dobrý Air-flow, pokud ale levnější skříň se stejnými chladícími a kvalitnějšími parametry není. Tak co se dá dělat, vzal bych jí.

To samé platí o chladiči, byl bych radši klidně za hlučnější verzi ve stejné kvalitě s nižší cenou. Ale řezal bych sám pod sebou větev, kdybych cpal do sestavy drahé a výkonné komponenty a šetřil na chazení.

S výměnou procesoru nemám problém. I5 3570K byl můj favorit od začátku, jen mi všichni na hry doporučovali Haswell. Tak nevím, co je na tom pravdy.

EDIT Vzhledem k tomu, že se mi nechce navyšovat peněžní limit, asi udělám kompromis. Vyměním Haswell za 3570k -200,-, rozdíl ve hrách byl minimální a ušetřím tak i 500,- na desce. A za to pořídím chladič Noctua NH-U9B SE2. S vyšší hlučností bedny se vyrovnám, lepší chladič mi tak dotáhne Haswell a pro to moje taktování mi Zalman Z11 Plus bude stačit.

HDD je ve stejné ceně, takže tam bych taky neviděl problém s výměnou.

To je bohužel škoda, holt budete muset risknout CZC.cz :) Moji přátele jsou na tom očividně lépe, kamarád, kterého znám pouze a jen přes hraní her se nebál a odeslal na můj účet 30 tisíc, abych mu vybral, poskládal a poslal DPDčkem počítač, teď si jen chrochtá. Tím nechci v žádném případě nic říct, jen jsem se chtěl pochválit, jaký jsem hodný člověk a zřejmě důvěryhodný člověk. Což se o mnohých říct nedá :D

Bohužel jsem před asi rokem na jednoho takového narazil, jednalo se sice pouze o klávesnici za zhruba 800,-. Ale i tak člověk ztratí důvěru. Sice mě pořád přesvědčoval, že je problém s poštou, ale rok fuč, peníze fuč a klávesnice nikde. Ironie je, že jsme se znali asi půl roku taky ze hry.

PS: Jiné by to bylo, když bych u toho mohl být přítomen. Pokud bych si objednal komponenty sám a donesl si je k někomu, neviděl bych v tom problém.