Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cgminer.exe

Dobrý den. Po vypnutí, či restartování pc se mi na pracovní ploše ukáže okno s tím, že cgminer.exe přestal pracovat. Co to cgminer.exe je a co mohlo způsobit to, že přestal pracovat? Dále jak to mohu odstranit? Děkuji mnohokrát

programy patří do program files. protože je tento adresář chráněn právy pro administrátora, případně uac, víš o nich že se tam instalují.
když se sw skrytě instaluje bez ptaní do tvého profilu, využívá plných oprávnění v profilu i pro omezený účet. na 95% to znamená, že jde o nežádoucí svinstvo (tímto zdravím google chromáka).

vlastnosti neznámého programu se nezjišťují tak, že ho spustíš. pokud ti ho vypsal jako automaticky spuštěnou položku codestuff starter, zobrazil k němu jeho krátký popis. stejný popis ti zobrazí pravý myš na něj - vlastnosti - podrobnosti (xp tam měly "verze").
z podezřelého umístění a méně či více podezřelého/chybějícího popisu nahléhneš, zda jde o svinstvo.

googlit jsem to nezkoušel, v pc to nemám a tobě google funguje též. podle reakcí ostatních jde o spyware.
pokud se ti po startu neustále obnovuje, není to normální program, ty to nedělají. prohlédni si všechny automaticky spouštěné položky po startu (codestuff starter, ms autoruns, log hijackthis) a začni hubit.

Máš v PC virus který ti pomocí Cgmineru těží bitcoiny na svůj účet. Vtipné by bylo zkusit získat nebo podle počtu znaků bruteforcnout hackerův účet v poolu a vybílit mu konto :-D

Zkus zkontrolovat věci po spuštění nástrojem jako je třeba Codestuff starter. Podezřelé věci odškrkni pryč. Kdyby jsi si nebyl jistý tak napiš o jaké položky jde.

Navíc kontrola pomocí Malwarebytes Anti-Malware by taky nebyla špatná.