Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 18 000,- CZK ?

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Kupuji nový notebook, jelikož starý jde do šrotu a se zkušeností s notebookem co jsem si vybíral sám si tentokrát raději nechám poradit. :)

Notebook je především do školy - Autocad, filmy a na hry typu League of Legends (netřeba mašina)

Notebook bude hodně často přenášen, takže bych potřeboval nějaký z kvalitnějšího materiálu i za cenu toho, že bude mít krapet slabší výkon.

Všem děkuji za radu.

loading...

HP Probook 13,3" má totálně nešťasné chlazení již od návrhu. Ventilátor stále točí i když kolikrát nemá co chladit. Hned po zapnutí NTB najede do středně vysokých otáček. Regulovat to není jak, vyzkoušel jsem kde co, bez úspěchu. Jedině se s tím smířit, špunty do uší a pravidelně čistit od prachu, který to pevný železo zbytečně nasává. Jo, pevnost a hliník se zdají být dobré, ale raději doporučím pevný plast/kompozit alá Lenovo. Dobrý NTB je u mě mezi 25-30 TCZK. Za mě Probook nebrat, dokud si pan H-P nenajme rozumné návrháře.

U levných Dell pozor na plastojidní a listoidní displeje. Je to tenté, měkké, na zkrut se to vlní jak vlny v oceánu. Snad proto má/měl Dell velmi dobrý servis a většinou nedělali problémy. Bohužel i NTB Dell za 20000 Kč měl popisovaný neduh. Leží na stole a nikdo si ho netroufne hodit do batohu na záda, aby se nepromáčknul displej. Jinak u něj nebyl problém s chlazením na rozdíl od zmíněného HP. Příjemná byla 3 letá záruka, za cenu dopravy do servisu. Opět musím nasměrovat k zamyšlení se nad Lenovem v kategorii cca > 25ooo Kč.

Sexy karton jsme ještě nepotkal. To bude tím, že jezdilo DPD a PPL. Mrskají s tím stejně všichni i když je to označené jako "křehké", takže je jedno, jestli je to zabylený v gatích nebo tangách. Otlučený rohy krabic jsou standardem.
Pokud je Vostro v kovu, tím lépe, vzal bych ho už jen kvůli té 3 leté NBD záruce. Vyhne se tak neskutečné pakárně, jako umí připravit HP, že sice DPD či PPL provede svoz NTB do servisu na náklady servisu, ale tam NTB hnije 3-4 týdny a čeká se na díl ze zahraničí. Lemra to jsou v HP nejmenované servisu, protože odmítají předem objednat náhradní díl a teprve pak dát echo zákazníkovi, aby zadal požadavek na svoz. To je důvod, proč bych do HP s běžnou zárukou nešel. Přitom nebylo pochyb, že zákazníkem konkretizovaný díl je vadný (bylo servisu přede e-mailem doloženo).

Ať zkusí tazatel zvážit a to doslova hmotnost a pevnost NTB Vostro. Bude to denně tahat. Jsem už pokročilý ročník a přes 12-13" bych nešel. Jsou to na denní tahání v batohu na zádech těžké cihly. Člověk k tomu přihodí pár věcí, petku vody, svačinu a na zádech včetně batohu nese 7-8 kg a to už je sakra poznat. Ale tohle musí každý po svém, píšu jen z vlastní praxe ...