Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VLC (diaktrika titulek)

Ahoj, chtel bych poprosit o radu s nastavenim titulek v prehravaci VLC. Stale to nemohu nastavit spravne aby mi zobrazoval znaky ž,ř,ě (diaktriku), místo znaku mi udela treba nulu, nebo e s carkou atd. Jake ma byt spravne nastaveni fontu a jazykove sady? Sada je Vychodni evropa-Windows1250 a jako font sem zkousel Arial, Comic Sans a stale stejne.

Kde jsi to nastavoval? Ve VLC nebo v souboru s titulky? Ve VLC nastav Východní Evropa 1250 nebo UTF8, v titulcích pak nastav znakovou sadu na UTF8 nebo Windows 1250 (podle toho, co ti bude vyhovovat). Umí to výborně a jednoduše PSPad Editor.