

Android vs Windows phone 8
Zdravím, chcu se zeptat kterej telefon si vybrat.. s Androidem neno Wp8? Díky
Zdravím, chcu se zeptat kterej telefon si vybrat.. s Androidem neno Wp8? Díky
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Pokud si chces poridit prvni smartphone a nemas konkretni pozadavky, kup si urcite telefon s Androidem. Jednoduse se podivej, jaky ma Android podil na trhu a asi ti to bude jasne.
http://cdr.cz/clanek/android-ma-75-podil-na-trhu-s e-smartphony
Ludia su "ovce". Nekupuju to, co je dobre, ale to co nariadi marketing a klamliva reklama.
Keby mali vlastny rozum, tak (v oblasti PC) po trapasi z Win8 uz Microsoft neexistuje. Je tu Microsoft pre uzivatelov, alebo uzivatelia pre Microsoft?
Nemas uplne pravdu, Microsoftu ubyvaji uzivatele a ma s tim docela problem.
Vždy Androida, než Windows Mobile to už radši iOS, ale to už bych musel bejt hodně zoufalej :)
Kolik mobilů s Win Phone jsi měl v ruce? Nebo jen čerpáš z diskusí na novinkách?
WP8 funguje, neseká se, je rychlý. To je důvod k nenávisti :)
Nesmysl, Android funguje, neseká se, je rychlý. Tam to neni důvod k nenávisti?
No, pokud se s tím půl dne sereš a seženeš nějakou nezabugovanou ROM; však jsi sám nadával na Huawei. Čest výjimkám. Faktem je, že u WP je to takhle rovnou, aniž by ses v tom musel nějak vrtat a řešit jestli má mobil osm nebo šestnáct jader...
Jo Kulhawei Horor![]:(](https://static.poradna.net/images/smiley/evilworry.gif)
Ale je to trosku jinak, u WP musi MS licencovat dany telefon a neudela to, pokud vyrobce nesplni jeho pozadavky, takze WP stroje dela Nokia, Samsung, HTC (slysel jsem ale ze oproti Nokii jsou ty WP HTCecka o dost horsi, jestli je to pravda nevim), ale WP telefon ma i Huawei. Docela by me zajimalo, jak tenhle telefon funguje, jestli opravdu MS pohlidal, aby to Kulhawei nesprasil nebo to bude mit uroven jako ten muj Horor?
U Androidu je to odlisny, tam si kazdej muze delat vicemene co chce a proto je kvalita tak rozdilna. Ja uz doporucuju jenom Samsungy, protoze u tech je to funkcni hned na prvni pokus od vyrobce a s nicim se neseres. Ale ja mam jeste druhej telefon cinskej Jiayu G3s, prislo mi to z Ciny, vlozil jsem SIM a od ty doby to funguje, snad jedna zavadicka byla u GPS, ztracela presnost, ale vyresilo se to smazanim jednoho souboru a restartem (prace na 10 minut i se zkouknutim navodu na youtube). Teda evidentne i cinskej noname muze udelat vybornej telefon na Androidu. Bohuzel Huawei k takovym nepatri a zesrali to poradne, on uz nekdo dela custom ROM zalozenou na Cyanogenmodu, tak jestli ji dodelaji, tak to treba jeste jednou bude dobrej telefon, ale proste u Androidu musi bejt clovek vic opatrnej a pred koupi to vyzkouset nebo procist recenze, nebo vzit toho Samsunga, u tech jsem jeste spatnej telefon, co by se sekal nevidel.
Vem si ale, jestli Kulhawei zvoral i ten WP telefon, tak tam ti nikdo zadnou custom ROM neudela, takze jestli to MS neuhlida (coz se jiste stane, pokud ziskaji vetsi trzni podil), tak se dostanou do uplne stejne situace jako Android a navic takovej telefon bude na vyhozeni.
(Jinak ja Microsoftu dost nemuzu odpustit ty jejich Windows Phone 7, protoze ten system byl desna betaverze a byla drzost to vubec prodavat.)
LOL.. Šamšungu se sekají všechny telefony, včetně těch jejich vlajkových plasťáků za 15 tisíc. Srovnej si to s rychlostí toho proklínaného WP8..
Nehledě na to, že kvalita a usabilita všech androidů a jejich rádoby krásných nadstaveb je dosti otřesná.
Nesmysl, hral jsem si par dni se Samsungem Galaxy S3 a zadne zaseky jsem nezaznamenal.
Na Androidu je pekne to, ze existuje snad milion prostredi a ty si muzes vybrat presne to co ti vyhovuje, nikdo te Tochwiz nebo Sense nenuti pouzivat.
Hodne jsou lidi nadseny z MIUI, ale hodi se to jen na telefony s vetsi RAM, coz je proste dan za graficke serepaticky. Ac Kulhawyho nemam rad, jeho EMUI taky neni spatny. No ja pouzivam Nova Launcher, maximalne mi vyhovuje, dlazdicim z WP8 se leda tak zasmeju.
Jinak co se tyka Androidu, tak mam proti nemu vpodstate jen tu vyhradu, ze javove prostredi Dalvik neni dobre vyladene a ma zbytecne velke HW naroky, pocitam, ze vzhledem k tomu, ze se v tomto smeru moc nemeni, asi nebude jednoduche to zoptimalizovat. Pry dokonce v tom prostredi, ktere pro androidi aplikace pouzila Jolla je vykon nekterych aplikaci i nad Dalvikem, coz asi o necem vypovida, uvidime az se Sailfish rozsiri, jak to bude doopravdy.
Celkem nedávno se začalo objevovat tohle.
Dlaždicím se nesměju, koupil jsem si k Galaxy S4 Lumii 520.
Aha, takze i Dalvik Google poresi a nebude existovat zadna relevantni namitka k Androidu.
Dlazdice snad nabizi i nejaky launcher pro Android. Vyhoda je ta, ze az te dlazdice omrzi, tak muzes prejit zase na neco jineho.