Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows vista

Ahoj,
před časem jsem zformátoval HDD na svém notebooku, měl windows vista nainstalován a udělal jsem si z něj image. Několikrát to normálně fungoval ale předposledně jsem musel volat na zákaznickou podporu protože mi to již kód z nálepky na spodní straně nebralo. Teď mi to u zákaznické linky hlásí že neexistuje a nemůžu se vůbec dostat do tohoto počítače. Když dám možnost aktivovat to za snížené funkce tak se nikam nemůžu pohnout jsem jenom na webové stránce která je prázdná a nikam nemůžu. Neporadil by mi prosím někdo co by jste dělali? Děkuji moc.

Trocha nechapem. Ked si urobis image disku (binarny obraz), tak pri obnoveni nepotrebujes system aktivovat (zadavat kód z nálepky).

Okrem toho notebooky maju skrytu Recovery partition a da sa system obnovit do stavu pri kupe. Pozor prides o vsetky data a programy, ktore si instaloval sam. Zalohovat!.

Teď mi to u zákaznické linky hlásí že neexistuje ...

Neexistuje co? Zakaznicka linka?

Skus napisat o aky notebook sa jedna, akym programom a ako si robil image (oddielu ? / disku ?).

Nikto nevie co si tam robil, obraz coho si robil ani nic. Aktivacia je v registry a spravne urobeny image ju bezproblemov zalohuje. Vista bez SP hlasila nutnost reaktivovat aj ked sa len zmenilo nejake PCI subID, t.j. kludne aj rozdiel restart-nerestart, SP to tusim opravoval.

Moje vysvetlenie v tej dobe bolo také, že Vista "videla" istý čas neaktivity a preto sa rozhodla, že je nutné reaktivovať. Pamätám si to len preto, lebo ma štvalo, že vždy po obnovení obrazu som musel nastavovať pozadie. Hlísta mi ho vždy zmenila na čierne a to ma vtedy riadne vytáčalo.

Neaktivita bola medzi časom vytvorenia image a časom, kedy sa image obnovil. V čase medzi tým bola neaktivita, pretože systém bol obnovený presne tak ako bol zazálohovaný. Jediný rozdiel bol teda ten, že počítač niekoľko mesiacov ako keby nebol zapnutý.

Uz mi je luto, ze som sem prispel. Rozhadat Radcov a Modov, ktorych si vazim som nechcel.

Ale ked ide o "Akademicku debatu", tak tu moze byt iny problem. Pouzivam binarnu zalohu (obraz disku) kopec rokov. Z prichodom Windows Vista sa objavil novy aspekt symbolic link (symlink) - teda novy na Windows.
Starsie programy na binarku, alebo klonovanie disku s tym mali problem.

Tento problem bol malo publikovany a sam som sa aj "opalil". Ale vacsinou to znamenalo, ze "obraz" je nefunkcny, nie problem s aktivaciou (alebo ze by?).
Ale s Vistou nemam moc skusenosti, pretoze za roky pouzivania Windows viem, ze kazdy druhy OS od MS treba preskocit.

Na novom notebooku nie je nič treba meniť. Novú inštaláciu som robil za Eset, ktorý sa mi blbo nainštaloval a potom nešiel odinštalovať ani nainštalovať. Volal som do Esetu a tí mi povedali, že momentálne mám možnosť len preinštalovať systém, pretože odinštalátor zblbnutej inštalácie len pripravujú. Ako na potvoru do asi 2 mesiacov bol odinštalátor na ich stránke. Ale to už odbočujem z témy.

Tu aktivaci jsem nejspíše dělal až potom, protože to aktivaci hned nechtělo. Image jsem vytvořil hned než bude disk zapráskaný. Číslo na zákaznickou linku jsem našel, ale samozřejmě jiný než uvádí Microsoft tak jsem to nakonec dal do kupy.