Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovládání více počítačů

Zdravím,
někde jsem viděl aplikaci, která po instalaci na více PC umí z jednoho z počítačů ovládat ostatní. Tedy co udělám na mastru se okamžitě provede na ostatních slavech. Buhužel už si nepamatuji jméno. Nevíte někdo o něčem? Díky.

Myslíš niečo, akože klikneš na svojom počítači na nejakú ikonu na ploche k spusteniu k programu, ktorý na inom pc neexistuje a má sa urobiť to isté? :-) Alebo ako chceš ovládať vzdialené pc?
Jedine, že by na všetkých pc bežala rovnaká aplikácia a všetky postupy v rámci jedného programu, ktoré by si vykonával, sa budú okamžite prejavovať aj na iných pc...

mě se takový postup zdá nežádoucí.
automatické aktualizace přece běží bezobslužně, dají se i vynutit.
instalace aplikací v .msi balících mohou být bezobslužné, nainstalují se startovním skriptem nebo z plánovače.
ale během práce se nutit lidem pod ruky instalací čehokoli, to jen otravuje a musíš předpokládat, že to uživatelé s admošskými právy stopnou.

pokud je konfigurace v registrech, necháš naimportovat. ini soubory rozkopíruješ.
pořád mi bezoblužný instalátor připadá spolehlivý a hlavně - můžeš ho spustit na každém pc kdy chceš.

když nemáš k dispozici .msi balík a musíš odklikávat jakási nastavení v instalátoru, pak by to spíš chtělo spouštět z nějakého makro programu.

Jasně, to je možné, ale pořád mi přijde rychlejší probudit po síti 20 počítačů, najednou je přihlásit, na síťovém disku najít aplikaci a spustit instalaci a nakonfigurovat, než ladit instalační skript a hledat, kam napsat něco do registrů. Už jen zadání sériových čísel mi přijde neřšitelné. A pokud když nemám MS server s AD, pak je situace ještě komplikovanější.

ale jo, řekněme že ti rozumím.
jen žasnu že trváš na něčem tak nespolehlivém a neopakovatelném, kdy jednotky až desítky pc budou nějak sledovat tvoji pracovní plochu, poslušně zkopírují všechny povely myší (v různých rozlišeních monitoru) a na jejich konfiguracích nenastane žádná výjimka.
a že s těmi několika krámy, které jen náhodou vzorovou instalaci nedokončí, bude méně práce, než kdybys měl funkční .msi instalátor či instalační skript.

k tomu celou dobu nepíšeš: kolika pc se to řádově týká, jaké aplikace tam chceš šířit, jako bonus: jestli mají stejný os.
takže si tu jen tak plácáme.

jestli si centrální správu pc představuješ jako tahání tou nejdůležitější myší, běž raději dělat něco jiného.

psal jsem, že se to týká 20 PC, všechny jsou na chlup stejné. Jak jsem psal, na myš by nikdo ani nesáhl. Vše by se dalo řešit pomocí klávesových zkratek, stejně jako to dělá třeba AutoIt.
Jak jsem psal už dříve, pokud mám aplikaci, která nemá msi instalátor a potřebuje zadat sériové číslo a další nastavení při instalaci, neumím si to představit jinak. Uměl bych to naskriptovat třeba v AutoIt, ale není to to samé? Naopak si myslím, že s AutoIt je to práce navíc.
Přes msi jsem instaloval třeba Javu, na 19 stanicích OK, na 20 se instalace nepovedla. Proč? Nevím, ale když jsem spustil podruhé vše najednou prošlo. Důvod? Čert ví. Ale psát a pledat vyjímku se časové moc nevyplatí (jedna stanice). Ano můžeš namítnout, že příště to budou dvě, tři,... nebo taky žádná už nikdy.

Jasně, to je možné, ale pořád mi přijde rychlejší probudit po síti 20 počítačů, najednou je přihlásit, na síťovém disku najít aplikaci a spustit instalaci a nakonfigurovat, než ladit instalační skript a hledat, kam napsat něco do registrů. Už jen zadání sériových čísel mi přijde neřšitelné. A pokud když nemám MS server s AD, pak je situace ještě komplikovanější.

Ano MAC adresy znám, ale jak už jsem psal, neumím třeba už jen přihlášení, tedy CRTL+ALT+DEL a zadání jména a hesla. Pak také nevím jak řešit sériové číslo. Skript se musí také odladit, zda neobsahuje chyby ...
Pokud bych měl soft, který bude provádět z master stanice vše na ostatních, pak by bylo vše jednodušší. Tedy z cmd spustím instalaci a pak už budu jen vkládat klávesové zkratky např. ALT+D, ALT+D, TAB, TAB, MEZERNÍK, ALT+D, ASDF-QWER-POIU-TGBH-TTTT-2B1B, ALT+D, ALT+D, atd. A to vše se bude provádět na všech stanicích najednou. Takže jednou instalací na mastru provedu instalaci na všech ostatních PC.

neumím třeba už jen přihlášení, tedy CRTL+ALT+DEL a zadání jména a hesla.

já rostu. ty máš pc v síti a na nich nemáš společný (nebo doménový) administrátorský účet?? to si představuješ, že ty pc po pracovní době vzbudíš neodhlášené, k tomu se na ně neumíš ani přihlásit, a ony začnou kopírovat tvoje povely? nechceš náhodou v té síti přestat překážet?

jinak to co popisuješ ty, je záznam makra. i na to je soft, třeba z kýblsoftu.

CRTL+ALT+DEL a zadání jména a hesla

ctrl+alt+del (cad) se vypíná:

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v "DisableCAD" /t REG_DWORD /d 1 /f

a neptej se laskavě, jak to zrušíš na pc v celé síti. prostě mám čím dál intenzívnější pocit, že jako "síťový admoš" v té síti nemáš co dělat.

Samozřejmě, že mám jeden admin účet na všech stanicích, který je stejný. Doménu k dispozici nemám.

to si představuješ, že ty pc po pracovní době vzbudíš neodhlášené, k tomu se na ně neumíš ani přihlásit, a ony začnou kopírovat tvoje povely?

Co přesně tímto myslíš nevím. Nemám problém po pracovní době PC vypnout, nebo jen přihlášené uživatele odhlásit. Při přihlášení jim pak vnutit nějaký login script, ale když instalace toho softu není přes msi balíček a je třeba zadat SN a donastavit.

ctrl+alt+del (cad) se vypíná:

já nechci vypnout CRTL+ALT+DEL, denně se na každé stanici vystřídá 6-8 různých uživatelů a každý se musí logovat se svým kontem!

vůbec ne, jedná se o např. o progreCAD, instalaci lze spustit s parametrem /s , tedy bez obsluhy, ale i pak je třeba po instalaci zadat sériové číslo, vyplnit údaje o firmě, tedy asi 8 povinných polí. Pak se aplikace spojí se serverem někde u tvůrce, kam pošle data a potvrdí aktivaci licence.

tak sa prihlasis cez remote desktop a zadas. Snad nemaju na vsetkych PC tie aplikacie stejne cislo?
To cislo a vsetky ostatne polia sa da uricte strcit aj prikazom, alebo switchom u instalacky, alebo rovno do registry ak to inac nejde.
Dalsia moznost je (ak instalujes vela PC od nuly) nainstalovat Win raz vsetne vsetkych programov a pouzit sysprep.

Tak jak si to predstavujes to fakt nefunguje.

jak to funguje - jako ovládání všech kompů najednou, všechny obrazovky budou vykazovat stejnou aktivitu myši/klávesnice nebo jde o rychlé "přepínání" meziPC? jako na tomto videu v 7.minutě je ukázka 3 propojených počítačů jak myší jezdí doprava a doleva přes všechny obrazovky s jednou sadou myši/klávesnice? watch

Když jsem se kdysi díval po alternativě k TeamViewer, tak jsem narazil na velmi chválený program, který je prioritně využívaný při výuce na PC. Přednášející může pouštět svůj obraz vybraným studentům v posluchárně a také může na svém PC zobrazovat obraz libovolného PC studenta. Bohužel mám okno jak se program jmenuje a ve svých poznámkách jsem to nenašel. Zkus tedy pohledat. Tuším, že to bylo bez nutnosti platit za licenci.