Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zřízení domácí WiFi

Zdravím.

Plánuji si v rodiném domě zřídit WiFinu a tak bych Vás chtěl poprosit o pomoc s výběrem WiFi routeru. Chtěl bych pokrýt celé 1. patro a část zahrady do vzdálenosti 20m od routeru. V domě jsou cihlové zdi 10cm a zeď ven je ze švárobetonových tvárnic a má 45cm. Router se bude nacházet u stěny v 1. patře. Schéma naleznete na přiloženém obrázku.
Moc se ve wifi nevyznám, ale jako řešení mě napadlo použít dvouanténový router a popř. připojit silnější antény, ale tohoto řešení se bojím hlavně kvůli výškovému rozdílu zahrady a patra. Proto se ptám Vás, co byste mi doporučili a doufám, že to zvládne pouze jeden router. Cenu moc neřeším, ale předražený router zase nechci.

Moc děkuji za rady. :-)

[nnu1qo.jpg]

Zdravím, omlouvám se, že to znovu otevírám, ale nedá mi to se ještě nezeptat, jaké rozdíly jsou mezi tp-link-tew-671br-d235410.htm a tp-link-tl-wr841nd-d155296.htm. Přijde mi, že jsou stejný, i signálově by měli být, když ten dvouanténový má silnější antény. Jaké jsou zde tedy rozdíly? Jsem nenáročný uživatel wi-fi a jde mi jen o pokrýtí a proto se mi moc nechce platit 2x tolik za "stejnou" věc.

Díky moc :-)

Ten dražší má USB, tiskový server (připojení USB tiskárny - není nutné zapínat PC na který je tiskárna napojena, tisknou všechny PC v síti...popravdě, jde to provést i po síti LAN pokud to tiskárna podporuje), možnost připojení USB disku který bude sdílen v celé síti, tři antény, LAN 1 GB. Vem ten dražší pokud chceš vše jen po WiFi.