Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba CRC

dobrý den, potřeboval bych poradit s problémem. Při rozbalování staženého .rar souboru mi často vyskakuje chyba o tom že nesouhlasí CRC, zajímalo by mě jestli může být chyba v hardwaru např jestli neni problém s diskem, či jestli by mohla pomoc defragmentace disku. Nebo čím by se tento problém dal vyřešit. Byl to jeden z důvodů kvůli kterým jsem dnes komplet přeinstaloval win a smazal vše na disku a hned při první rozbalovaní ta samá chyba, když soubor stáhnu třeba po 3 nebo po 4 tak se mi ho povede rozbalit, což u několika gigových souborů neni fajn,předem moc děkuji za rady

Příčina může být ve špatně staženém souboru, nebo ve vadné paměti (otestovat programem Memtest). Rozhodně to s nějakou fragmentací disku nesouvisí a naopak, pokud je to pamětí, tak defragmentace disku by mohla situaci velmi zhoršit - mohly by (právě díky nesprávně fungující paměti) vzniknout chyby v souborech, které tam nebyly a operační systém by mohl být na přeinstalaci.

používání je to že si stáhnu 10giga film a smažu ho, to že celou noc hraju náročný hry, žádný náročný programy, na pc žádná práce, stáhnu 5 řad seriálů kterej má třeba 50giga během 14dnů to shlédnu a smažu to je u mě používání nevim jeslti je to náročný používání, to se asi odvijí od kvality HW ne?

pokud pilně stahuješ, proč stahuješ na ssd? máš rychlost připojení, které nestačí běžný datový disk?
normální prohlížeč umí změnit adresář s profilem uživatele (nebo jen cache) na libovolné místo, tak k čemu nesmyslně zatěžovat ssd?
máte nějakou sázku, komu zdechne disk první i s daty?

už jsi vyřešil, proč nějaký tvůj memtest nekontroluje celou paměť? windows ji přitom jako cache při provozu využívá.

tvoje základní deska je tajná, nebo proč máš paměti osazené po trojicích?

Ahoj, něco podobného jsem zažil na vlastní kůži před spoustou let. Koupil jsem svoji vysněnou základní desku a vše ostatní a sestavil PC. Zahoření, vše OK. Používám, používám a po pár týdnech jsem zjistil, že při rozbalování RARu mi to hází CRCR check sum error. Vymontuju desku, jedu do firmy X km, tenkrát to byla známá a velká firma, raději nejmenuji. Povolaný technik hloubavě pokyvuje hlavou, jako že není možné, aby to bylo deskou. Můj první pokus o reklamaci neuznán, prý se jim nic takového neprojevilo. Po týdnu následoval můj druhý reklamační pokus, bohužel se stejným výsledkem. Ani druhá reklamace neuznána. Do třetí reklamace jsem to vydržel přes víkend a viděl data "data v luftu" a hned v pondělí jsem tam naběhl na třetí reklamačku s kompletním PC. Zapnu PC, vytvořím RAR a při kontrole RARu to hodilo CRC chybu. Technik zbrunátněl, neměl cesty zpět. Na místě vyměnili za jinou desku a ani se neomluvili. Ten šunt motherboatd se jmenoval Abit IT5H, to už mi nikdo z paměti nikdy nevymaže. Tolik ztraceného času a ježdění, kvůli pitomé desce. Takže ne vždy je snadné zdroj závady prokázat, tím spíš, když k tomu protistrana laxně přistupuje. P. S.: Ta firma krachla, ani ji nikdo nekoupil. Dobře jim tak.