Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení DNS nebo hosts v routeru

Zdravím, nevím jak to přesně popsat, tudíž jsem toho ani moc nenašel.

Dejme tomu, že mám doménu abc.cz a tato doména má veřejnou IP 1.2.3.4 a server leží vedle mě a je připojen k routeru, stejně jako zbytek zařízení v kanceláři. Pokud se uživatelé přihlašují na abc.cz z venčí, je IP adresa 1.2.3.4. Lze zařídit v routeru nějak to, že pokud se uživatel chce dostat na abc.cz, tak vrátí místo IP adresy 1.2.3.4 adresu lokální, tedy 192.168.0.100 ???

Ve svém PC jsem to nastavil v souboru hosts, kde to funguje geniálně a zbytečně nevytěžuji internet.

Router: TP-Link TL-WR1043ND

Pokud mi neumíš poradit pořádně, tak vůbec nepiš...
Pokud bych to udělal na všech NB (o mobilech ani nemluvím, protože u těch hosts přepsat jen tak nejde), ale pokud bych to udělal, automaticky se z venčí nepřipojí...

Takže se prosím zdrž dalších "inteligentních" rad... Díky

Az si precitas co to je DNS cache, tak zistis ze rada bola inteligentna, ale otazka bola debilna. S DNS sa takto nesachuje ptz keby si to urobil tak jak si si to vysnival, tak clovek ktory by odisiel od teba by sa na ten tvoj server zvonku par dni nevedel pripojit. Preto prestan vymyslat somariny a nechaj vsetko tak jak je.

P.S: ked chces vynutit pouzitie lokalnej adresy tak namiesto domain name rovno napises lokalnu IP adresu

Polovicu "málo dôležitých" informácii si vo svojej otázke neuviedol, preto tu nešaškuj s "inteligentnými" radami !

Ak chceš - študuj si NAT loopback. Tvoj router to nepodporuje - možno ak tam narveš alternatívny firmware - potom áno.
Čo sa týka trafficu - ten bude riadne spomaľovať komunikáciu - žiadne "zbytečně nevytěžuji internet...".

Výborně, stačilo napsat, co je k tomu třeba a že to můj router nepodporuje. Napsal jsem, že se chci připojovat z venku i na přímo. A vytížením internetu jsem myslel to, že upload mám 1Mbps, kdybych se připojil přímo, upload na server by byl daleko rychlejší, jelikož uploaduju větší soubory...

Nicméně díky za toto vysvětlení...