Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC stanice umístěná ve výrobním procesu

Dobrý den,

potřeboval bych navrhnout stanici:

PC stanice bude umístěná ve výrobním procesu. Bude sloužit k sběru dat z on-line připojených měřidel přes USB porty (připojením na USB bude vytvořen virtuální RS232).

Vše bude zajišťovat software vytvořený v DELPHI (32bit). K PC bude ještě připojeno externí zařízení přes fyzický RS232 také ovládané z našeho software.

Cenový rozsah: 10 000,- až 30 000,- (Raději levnější.)

1. 10 000,- až 30 000,- (Raději levnější.)

2. PC stanice bude umístěná ve výrobním procesu. Bude sloužit k sběru dat z on-line připojených měřidel přes USB porty (připojením na USB bude vytvořen virtuální RS232).

Vše bude zajišťovat software vytvořený v DELPHI (32bit). K PC bude ještě připojeno externí zařízení přes fyzický RS232 také ovládané z našeho software.

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - OS WIN 7 Professional 32bit, polská jazyková verze (nemám)

4. SESTAVÍM SI PC SAM.

co je na skříni tower normálního? že může mít průhednou prosvětlenou bočnici?
je na ni na tom pracovišti místo?
má ta skříň nějaký prachový filtr?
když to nic kromě periferií ze základní desky nepotřebuje a stačila by i itx deska, proč tower?
nebo do toho hodláš kupovat pcie grafiku a pařit na tom v práci hry?

přiznávám, že smysl tvého dotazu už vůbec nechápu.

To umiestnenie toho PC umoznuje nejaku cirkulaciu vzduchu? Jak presne?
RS232 maju aj niektore dnesne dosky, riesit to cez USB moze byt riskantne (mozne caste vypadky). Keby si nenasiel vobec ziadnu taku dosku tak by som asi radsej pouzil PCI kartu. Preistotu.
RS232 vedene pri vykonovych motoroch moze byt problem, tam sa potom radsej voli RS422/RS485, a prevodnik u PC na RS232, alebo rovno karta RS422/RS485. ZAvisi od okolnosti, my ti na tu vyrobnu linku nevidime.
Co sa tyka PC je to uplne jedno, ja by som volil nejaky E350 alebo nejaky atom, pasivne chladeny, a pasivny zdroj (bez vetraku). K tomu musi ale byt bedna na to robena (specialne vetracie otvory a vela). Alebo riesnie s vetrakom, ale potom by to malo mat prachovy filter.

Napísal si strašne málo... PC na zber dat ? To PC bude "iba" zbierať dáta? Čo s nimi, potom ich má niekam odosielať?
Keďže síce nepoznám dokonale Tvoju situáciu, ale aj tak navrhujem neumiestňovať do výroby PC stanicu vo forme "klasického PC"...

Skús mrknúť sem: www.moxa.com, s niečím podobným som sa hral, je to určené do priemyselného prostredia a funguje to spoľahlivo.