Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nainstalovat Internet Explorer

Kamarád měl ten vir, co převezme prohlížeče QVO6. Ve Firedoxu jsem se ho zbavil tak, že jsem odinstaloval Firefox a nainstaloval ho znovu. Odebral jsem tedz IE a nemohu ho nainstalovat.
Když proběhne restart, napíše to, že se aktualizace nezdařila a že vrací změny.
V jednu chvíli mi í něco psalo, že chybí soubor iertutil.dll. Hledal jsem ho na internetu a našel nějaký. Jenže když jsem ho chtěl extrahovat do windows/system32, tak mi vyběhla hláška, že soubor existuje a má asi 2 MB, přičemž ten extrahovaný má asi 400 kB (přijde mi, jestli to není pro XP a tady jsou Win 7 - nevím, jestli jsou různé verze), tak jsem to nedělal.
Když dám hledat soubor, nenajde se (zobrazování skrytých povoleno).
Nespustí se ani žásná nápověda v programech a OS s hláškou, že dpošlo k neznámé chybě.
Když jsem zkusil přes Winsows update vyhledat aktualizace, našel se IE 10, ale nenainstaloval se a že prý chyba C0000005.
Je tu OS Windows 7 Home Premium.
Co s tím?

Ten by na to neměl mít vliv. Ještě bys mohl zkusit začít instalovat IE od verze 7 - 8 a pak ho aktualizovat. Je to jenom nápad. On by normálně IE neměl jít odinstalovat, tak je možné, žes systému při těch odinstalacích natrhl prdel.

Mám podobný problém na W7.
Kdysi jsem odinstaloval IE,ted se mi pravidelne objevu aktualizace IE, ale neprobehne v poradku.
Pri rucni instalaci hazi chybu. povolene ve funkcich mam.
Našlo se nejake reseni?
Dekuji za opdoved

Nastavit aktualizace jako volitelné, tzn. oznamovat, ale automaticky nestahovat. Pak se dají nežádoucí aktualizace skrýt (je to v menu pravého tlačítka myši).