Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje internet cez switch

zdravím všetkých, prosil by som o radu ako vyriešiť problém s nefungujúcim internetom cez switch. Pripájam aj schému ako to mám zapojené, v červenom poli sú zobrazené siete ktoré nemôžu získať prístup do internetu.http://imgupload.sk/viewer.php?file=i08xm14dt8w5mj kihwcf.jpg
Skúšal som aj manuálne pridelenie IP adries a nepomohlo, síce v hlásení ukazuje že je pripojené ale po otvorení prehliadača nič nenájde. Zaujímavé je, že keď notebook pripojím pomocou switchu 1 tak všetko ide bez problémov, ale keď ten istý notebook pripojím do switchu 2 tak už nefunguje. Ďakujem

router je Vigor2700VGST, switche TP-Link TL-SF1005D....IP adresy mám prideľované automaticky, doteraz s tým problém nebol....a ako je nastavená sieť to neviem čo sa pýtaš, až tak sa tomu nerozumiem. Je to net od T-comu

Ja len tak strelím - ten router má vyhradené nejaké možno 2 porty pre mágio - cez ne Ti "normálny" internet asi nepôjde...
Skús zapichnúť magio samostatne a switche s internetom zase samostatne, aké porty v routri - to musíš vedieť Ty.

predpokladám že problém, ak switche su funkčné, bude spôsobovať Magio TV. Pochybujem o tom, aby bolo možné na jednom porte routru, mať pripojené zariadenie prostredníctvom switcha, Magio TV aj bežné zariadenie

kontaktuj technickú podporu T Com-u na overenie tohto dohadu ...

myslím žes to trefil.

zmení sa toho veľa. v switchi 1 nefunguje internet, v switchi 2 nefunguje magio ale funguje internet

co s tím - buď natáhnout kabel pro net a iptv zvlášť vedle sebe, nebo prasárnu se součením dvou portů do jednoho kabelu a zas rozdělení na konci.

pravděpodobně bys na každé straně kabelu použil toto. nebo natáhnout druhý kabel. iptv mi nic neříká, tak snad nepíšu nesmysl.

skúsil som pripojiť kábel ktorý ide z routeru do switchu 2 priamo bez switchu a internet aj tak nenabehol

měl by sis ujasnit, do jak nastavených zdířek v routeru ty kebely vedou. anebo zvážit fyzické přemístění routeru někam místo switch2. (z obrázku vůbec není jasné, kde jsou jaké místnosti či patra a jaký přesun je možný).

Pravdepodobne zbytočná diskusia, nie je jasné ako má router konfigurované porty co sa týka IP TV magio.

Port routra je pravdepodobne vyhradený iba pre IP TV a je otázne či je možné na tento port pripojiť 2 zariadenia IP TV, teda, pravdepodobne pre ďalšie zariadenie IP TV je nutné obsadiť ďalší port routera a pripojiť zariadenie IP TV priamo kablom na router.

Zbytočná diskusia, jednoznačne kontaktovať technickú podporu T-Com s kvalifikovane položenou otázkou.