Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořit .bmp obrázek s průhledným pozadí.

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jak vytvořit .bmp obrázek s průhledným pozadí. Vím, že mi napíšete, že to jde jen u .png a u .gif, ale viděl jsem bmp obrázek u kterého to šlo. Xpize má OEM logo, které je průhledné a je to bmp obrázek. Když ho otevřu, tak má černé pozadí, ale ve vlastnostech systému má průhledné. V jakém programu tohle můžu udělat?
[http://www.craftcom.net/articles/08_upravujeme_win _xp/27_xpize/xpize_img/XPize12.jpg]

Obrazok s tym nema nic spolocne. Win v niektorych situaciach bud a) jednu farbu povazuje za priehladnu, alebo b) existuje druhy obrazok (CB, 1bit/pixel) ktory udava co je priehladne a co ne. Tusim napr. u ikon (ico je sada viacerych bitmap)

P.S. takze zozenies si info o tom jak Win zobrazuje logo, a podla toho pripravis spravne subor toho loga.

některé historické programy "přidávaly" podpori průhlednosti BMP tak, že prostě určitá hodnota barvy RGB znamenala průhlednost. Mám pocit, že to byla fialová FF00FF