Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde hledat informace o IT

Dobrý den,

mám novou práci Pracuji na prodejne kde prodáváme počítače a vše potřebné k tomu,tiskárny atd. Já zatím dělám mobily.Postupem času také budu prodávat počítače jako kolega.Pravda je že se v tom moc nevyznám ,naposledy jsem do toho dělal před tuším 5 lety a krapet se to změnilo.Chtěl bych se zeptat,kde bych našel nějaké stránky,abych se naučil vše potřebné především od základních věcí.

[mod]Zmena predmetu. Bylo: počítače .. znalosti (rh)[/mod]

Můj názor: fletcher dělá dobře, že se vzdělává dopředu. Nicméně host má pravdu: jako zákazník chci kvalitní služby včetně "poradenství". Pokud to obchodník nezajistí na úrovni, k ničemu dobrýmu to nepovede. Já jako zákazník se taky můžu otočit a jít tam, kde mi poradí.

Pavel

Hej kluci. Vy fakt asi žijete ve Startreku.
Vy mi totož připomínáte moji učitelku němčiny ze střední, která se divila, že v novém supermarketu
neznají prodavačky více řečí než česky (zkoušela to německy i anglicky) a pak nad personálem ohrnovala nos,
že takové by ona nezaplatila.
Přitom jsou to lidi s vyučením na hranici mzdy - minima a ještě dělají i o Štedrém dnu.

Podobné narážky když to řeknu otevřeně svědčí o nevyzrálosti a úrovni toho kdo takto uvažuje a mimo jiné když to
řeknu ještě natvrdo tak o neomalenosti.

Nakonec kdyby měl prodavač technické znalosti pracoval by nejspíše v servise za (doufám) jiný peníz !

Ale souhlasím s tím, že i já bych chtěl mít hodinky s vodotryskem...... :-D

Ano. Jistě - je to realita. Ale kopat do prodavače, který dělá od nevidím do nevidím je více než nepřiměřené.
PS: Sám vím o čem je řeč. Kupoval jsem redukci SLOT1 -> SOCKET a prodavač mi prodal jinou a za větší cenu, protože tvrdil že je to ta co utahne 133 MHz a přitom utahla jen 100 MHz !

Tam s tím prodavačem mám mít soucit? K čemu mi je prodavač, který dělá od nevidím do nevidím, když mi nedokáže poradit nebo ještě hůře poradí špatně? Tak to ať tam raději mají prodavače třeba na hodinu denně, ale abych se s ním domluvil.

Taky vím, o čem mluvím - dva příklady z poslední doby: přijdu do prodejny, chci redukci k notebooku PS/2 na 2xPS/2. Prodavač mě vehementě přesvědčoval, že nic takového neexistuje. Tak jsem šel do nejbližší konkurenční prodejny a koupil si to bez problémů tam.
A druhý případ, už nevím, co jsem to chtěl, ale prodavač mi (s podezřele nechápavým pohledem) lítostně oznámil, že to nemají - a zboží leželo za ním na regále.