Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s HDD su moje zavery spravne?

Som u znameho ktory ma problem s HDD, pri bootovani mu vyhadzuje hlasku: Boot Failure.
Skusal som vselico:
- spravnost zastrcenia kablov - vsetko OK
- vymenil som IDE kabel za kabel z CDROM ktory pracuje - ziadna zmena
- vymenil som napajanie - ziadna zmena
- skusil som boot z CD (WinPE) - bez problemov, ale WinPE nevidi dany disk, dany disk ale BIOS najde spravne
- skusil som vytiahnut raz jednu a raz druhu RAM z MB (ma 2x128 MB) - ziadna zmena
- skusil som 2-3 testovacie softy na potestovanie HDD - hlasia bud ze disk neexistuje, alebo ze ho MB zle detekuje (ale podla toho co ukazuje BIOS je to OK), ani jeden ale nevie z disku precitat nic. Disk po zapnuti sa toci (aspon mam taky pocit ked na neho polozim ruku)

Na zaklade vyssie uvedenych skutocnosti som prisiel na to ze HDD "odisiel" (dane PC a aj HDD ma asi 3-4 roky, je tam 40 GB Western Digital) a je potrebne ho vymenit. Zial, nemam moznost skusit v danom PC ziadny iny HDD, ci je chyba skutocne v HDD, ale myslim ze na 99% ano. Ma este niekto nejaky napad, alebo je moj zaver, ze treba kupit novy HDD spravny?

Ak ho BIOS vidi OK tak je disk OK, a pouzivas blbe testovacie softwary. Jediny spravny testovaci software je zo stranok www.wdc.com, ak mas WD HDD, a to aj odporucam nech ten disk zdiagnostikuje a vypise ti ci je OK alebo nie.

Snad by stacilo napr. pustit fdisk alebo instalaciu Win a urobit nanovo particie.
Ak mas WinPE tak si tam pozri spravu diskov (pravy klik na tento pocitac - spravovat), ci tam ten disk je alebo nie. Ak tam je tak urob nanovo particiu (o data prides tak ci tak). AK nechces prist o data tak skusit getdataback a podobne SW...

Ak chces normalne diskutovat tak musis napisat aku chybu to vypise.
Pozri sa do BIOSu ako presne je ten disk zdetekovany, nastav tam autodetekciu prip. skus nacitat defaulty v BIOSe. Nieco robis blbo ptz. ak BIOS disk vidi tak ho musi vidiet aj fdisk v DOSe (DOSovsky(W9x) fdisk totiz leze len na BIOS, ktory pises ze disk vidi).

No teraz nenapism nic kedze to nemam pri sebe.
Ale, disk siel na stroji bez problemov roky.
Potom sa semtam zacala pri starte objavovat hlaska "Boot disk failure", ale vacsinou po 1-2-3 restartoch zmizla a stroj nastartoval. Teraz ale uz nepomaha nic. Nikto nezasahoval do Biosu, vsetky ostatne nastavenia v Biose su take ako predtym, takze nepredpokladam ani prepisanie dat v Biose.

Mne ide iba o to aby kamos nekupil zbytocne novy hdd ked stary je este OK. To ale nepredpokladam a kedze nezalohuje az tak casto (nastastie teraz vsetko zazalohovane ma), tak aspon ja osobne uz existujucemu HDD moc neverim a asi mu poradim kupu noveho, pretoze nevidim moznost, ze by danu chybu sposobovala nejaka ina cast hardware. Alebo niekto takyto dovod vidi?

To sa tazko podla toho usudzuje, ja len ze v tom co pises su nezrovnalosti. Je mozne ze v BIOSe nemas autodetekciu ale pamata si to co tam bolo predtym, t.j. ani BIOS ho "nevidi", je to tam len nastavene :-)

Najjednoduchsie je skusit ten disk v inom PC, ak nejde ani tam tak skapal. Ono podla toho co pises tak skapal, ale treba skusit najprv aspon iny kabel (aj datovy aj napajaci).

Zrovna v pondělí jsem to řešil taky...a s věte div se byla to základní deska..vyměnil jsem hdd nainstaloval okna párkrát restartoval a zas to hodilo boot failure...je to z 70procent hdd z 25ti procent deska a 5 statistických procent dělá zdroj, vga a ram :-)