Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s HDD su moje zavery spravne?

Som u znameho ktory ma problem s HDD, pri bootovani mu vyhadzuje hlasku: Boot Failure.
Skusal som vselico:
- spravnost zastrcenia kablov - vsetko OK
- vymenil som IDE kabel za kabel z CDROM ktory pracuje - ziadna zmena
- vymenil som napajanie - ziadna zmena
- skusil som boot z CD (WinPE) - bez problemov, ale WinPE nevidi dany disk, dany disk ale BIOS najde spravne
- skusil som vytiahnut raz jednu a raz druhu RAM z MB (ma 2x128 MB) - ziadna zmena
- skusil som 2-3 testovacie softy na potestovanie HDD - hlasia bud ze disk neexistuje, alebo ze ho MB zle detekuje (ale podla toho co ukazuje BIOS je to OK), ani jeden ale nevie z disku precitat nic. Disk po zapnuti sa toci (aspon mam taky pocit ked na neho polozim ruku)

Na zaklade vyssie uvedenych skutocnosti som prisiel na to ze HDD "odisiel" (dane PC a aj HDD ma asi 3-4 roky, je tam 40 GB Western Digital) a je potrebne ho vymenit. Zial, nemam moznost skusit v danom PC ziadny iny HDD, ci je chyba skutocne v HDD, ale myslim ze na 99% ano. Ma este niekto nejaky napad, alebo je moj zaver, ze treba kupit novy HDD spravny?

Zrovna v pondělí jsem to řešil taky...a s věte div se byla to základní deska..vyměnil jsem hdd nainstaloval okna párkrát restartoval a zas to hodilo boot failure...je to z 70procent hdd z 25ti procent deska a 5 statistických procent dělá zdroj, vga a ram :-)