Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Staré komponenty za nové (tak napůl) :)

Dobrý den, mám zřejmě hodně blbý dotaz. Mám doma jeden nový počítač (NT) , ale ten je mi teď momentálně fuk. Potom mám doma druhý počítač (Stolní PC) a ten je sakra starý (cca 8 let) a ten nás bude zajímat. Moje demence za 3, 2, 1...
Abych tam mohl hrát nějaké dnešní hry tak by podle mé tupé teorie stačilo vyměnit starý procesor za nový a starou grafárnu za novou a to by bylo všechno a šlo by to, ne ? S tím, že ostatní komponenty (základní deska, atd.) se vymění nějak časem (třeba po půl roce) taky za nové. Myslíte, že by to šlo místní odborníci ? :D

Pokud chceš dát nový procesor, tak budeš potřebovat i novou základní desku, protože ta stávající bude mít starý soket do kterého nový procesor nedáš. To samé bude platit i pro RAM, ty budeš mít pravděpodobně paměti DDR1 případně DDR2, v dnešní době se osazují paměti DDR3. Harddisky už dnes využívají SATA III, tvůj starý disk bude mít pravděpodobně IDE rozhraní, ale i takový disk lze ještě dnes osadit. Takže abych to shrnul, upgrade takového PC nedoporučuji, jsou to zbytečně vyhozené peníze, lepší je koupit nový.

Ne, nešlo.

Stará budka, starý zdroj, staré prkno, staré RAM. Z toho nový PC nebude ani omylem, bude tam ještě AGP slot na grafiku.

Jednoduše vzato, teoreticky bys mohl použít budku a zdroj, prakticky to bude nějaká vražda, ve které se budou moderní komponenty přehřívat a zdroj to neutáhne, protože to bude nějaký OEM sráč v nejlepším případě od ErrorCase, určený pro P4, tj. s naprosto tragickou 12V větví..