Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký telefon?

Přeji pěkný večer všem,
přemýšlím o koupi nového telefonu. Rád bych se všel do 4 000Kč. A Vás se ptám, který by jste mi doporučili?
Určitě by se mělo jednat o telefon se systémem Android. Měl by mít co největší displej - kvůli čtení knih, hraní her a navigaci. Pokud by zde byla možnost vysouvací QWERTY klávesnice bylo by to super - přes telefon odpovídám na většinu mailu...
Přemýšlel jsem o nějakém BlackBerry, vyhovují mi ty jejich klávesnice, píše se na nich kupodivu dobře, bohužel nemají android a přeci jen bych rád dotykový.

Předem děkuji za odpovědi. Radek.

co největší displej - kvůli čtení knih, hraní her a navigaci. Pokud by zde byla možnost vysouvací QWERTY klávesnice

s tema pozadavkama a za 4.000,- ani tu cinu neudela.

Bud se opravdu rozhlednout po cinskych kramech - etotalk, mixeshop, pandawill, ...

Vyhlednout neco s procesorem MTK6589, ale i tam nezapomenout pripocist vyber DPH v CR, cimz se dostane nad 4.000,- Pravda budou vanoce, celnici nebudou stihat, objednavky na konci listopadu a na zacatku prosince by mohly nebyt zachyceny celnici, ale je to samozrejme risk.

Jinak k vyberu od Wolve bych jeste priradil

http://www.alza.cz/prestigio-multiphone-5400-duo-c erny-d484448.htm

asi bych se toho Prestigia bal min nez Gigabyte.

Tento bych ale nebral, protože má malou RAMku. Chválně jsem vybíral takové co mají nebo se alespoň blíží minimálně 1GB. U Androidu pokud má telefon menší RAM než 1GB (nebo 768MB) jej nemá smysl kupovat a to z důvodu nehorázných lagů systému.

Tak nehorazny lagy je trochu prehnany, ale souhlasim, ze 512MB je na Android hrozne malo, jenze kazdy z telefonu do 4.000,- ma nejakou nevyhodu. Proste za tu cenu se slusnej telefon udelat neda s vyjimkou odpovedi od blesk16, teda koupit v Cine a doufat, ze to projde celnici bez DPH.

Já jsem si objednal teďka THL W200 vyšel mě na 3800kč (nový), podle recenzí vypadá skvěle a výkon je ohromný na tu cenu...

kde?

kdyz kouknu na cinsky shopy, tak bez dopravy v prepoctu 3.700,-, doprava byva casto chinapost zdarma, ale je to na mesic + vopruz ceska posta a tudiz dalsi poplatky a jeste pripocist DPH!

Kupováno na aliexpress za 200dolarů i s poštovným (DHL). Na balík je napsáno hodnota 50 dolarů takže výjde na nějaký 4100Kč. Doprava do 8 dnů+ tracking. Už jen čekám až zavolají.

Na balík je napsáno hodnota 50 dolarů

ne ze bych ti to nepral, ale hlavne aby to zbastili, protoze se bezne lidem stava, ze po nich celnice chce doklad o koupi (printscreen z Paypalu staci) nebo to vypocte z tabulkove castky, ktera je vyssi.

Z doporuceni se urcite vyhnout Galaxy Trendu, zastaraly hw, nevyladeny TouchWiz, navic znacne ukusujici RAM, to vse dela tento telefon nepouzitelnym na cokoliv jen trochu narocnejsiho. Objednavka z Ciny asi dobra volba, bohuzel s timto nemam zkusenosti. Jeste bych se podival treba na ZTE Blade G, LCD IPS 4.5" cena je privetiva, temer cisty a dobre odladeny Android 4.1.2, v zakladu cidlo jasu, notifikacni dioda a baterie 2000mAh, 512MB RAM sice neni mnoho, ale pro svizny chod dostacuje.

Tak, předně bych Vám všem chtěl poděkovat za návrhy telefonů. Všechny jsem je důkladně prostudoval a tak nějak jsem zůstal u návrhu, který dal Wolve a to:

http://www.alza.cz/gigabyte-gsmart-aku-a1-quad-cor e-cerny-d455670.htm#foto

Samozřejmě jsem našel i jiné, ale ani jediný se nemohl srovnávat rychlostí s tímto. Proto bych ho rád zkusil. Trošku se bojím značky, ale ať koukám jak chci jsou na něj víceméně kladné recenze. Proto do něj asi půjdu.

Ještě využiju tohoto vlákna. Předpokládám, že ještě pár následujících dnů budu koukat po mobilech, že bych třeba sehnal ještě něco zajímavějšího. A Vás prosím o radu, jednoduše. Šel bych do toho. Nebo na to zapoměň, jdi raději do toho GSmartu ;-).

Co si myslíte o tomhle?

1) http://mobily.aukro.cz/zte-v967s-quad-core-5-i3671 582102.html - líbí se mi ten displej

2) http://mobily.aukro.cz/4-7-pomp-w89-4jadro-1-2ghz- 1gbram-2barvy-i3655442400.html - asi blbost, ale nevypadá zle...

3) http://mobily.aukro.cz/prestigio-multiphone-pap500 0duo-5-0-dual-sim-i3658116366.html - opět pěkný displej..

4) http://mobily.aukro.cz/5-3-luxusni-4-jadro-za-cenu -2-jadra-1gb-ram-i3659484728.html - a potom jsou haldy takovýhlech "neznačkových" mobilů na aukru hakldy. Má cenu do něčeho takovýho vůbec jít? Obrovskej dispelj, čtyř jádro.

No mas pravdu, ze to ZTE V967 je nejlepsi z toho co se tu zatim resilo, ale z toho aukra ..., ja bych se toho bal. Cesky prekupnik sice priznava, ze k cene navic bude DPH, ale lze, kdyz tvrdi, ze pokud to vyridi on, bude pravdepodobne jen 99Kc, to proste nemuze vedet. Leda ze by delal celnika prideleneho na tu postu na Praze 5, ktera zasilky mimo EU vyrizuje a mel to tam osefovany, v CR je mozne vsechno. Radeji teda at tazatel pocita s navysenim ceny toho mobilu o 21% DPH, v nejlepsim pripade bude prijemne prekvapen a usetri. :-)
(Pokud ma tazatel PayPal ucet, tak nevidim duvod to nekoupit rovnou v cinskym eshopu.)

Na Aukru mobily asi ne. Tady si vyber dle svych pozadavku, mi osobne se treba zamlouva Lenovo P770, baterie 3500mAh je k nezaplaceni. Dual core nebo Quad core neres, v teto cenove relaci, vyjma syntetickych testu, kde bude skore na ctyrjadru pochopitelne vyssi, to zadny prakticky vyznam nema, jedna se jen o marketingovy tah vyrobcu levnych ctyrjader.

To v zadnem pripade neni pravda, to Lenovo, ktere doporucujes ma procesor MTK6577 (dvoujadro), ktery je starsi a jeho vyroba byla drazsi, 720p video to plynule neprehraje, dnes se vozi z Ciny founy s procesorem MTK6589 (ctyrjadro), ktery je novejsi a levnejsi, 720p video zvlada prehrat v pohode.

Takze ja bych to Lenovo v zadnem pripade nebral, protoze za tu cenu muze mit lepsi telefon.

Lenovo má podle mě nejkvalitnější notebooky (možná tablety), ale mobil bych si raději koupil od Samsungu,LG,Sony nebo i Huawei.
Ten Gigabite co jsem navrhnul je v této cenové kategorii (alespoň co se Androidu týče) nejlepší v poměru cena/výkon.

Tak ja presne naopak, vzhledem k ceskemu "spickovemu" servisu (reklamace zamitnuta - duvod neznama kapalina) si radeji smartphone koupim v zahranici, vyjde to levneji.
Jinak sam mam Jiayu G3s, docela slusnej telefon, nerikam, ze prekonava SGS4 to jiste ne, ale vetsinu toho co je k dispozici v CR ano.

z cinskeho eshopu mixeshop. ctyrjadro MTK6589, IPS displej 4,5", 1280x720, 1GB RAM, 4GB uzivatelsky prostor + slot na SD, Android 4.2 rootnuty primo vyrobcem, takze i tohle naprosto bez starosti. Je to v Cine docela zavedena znacka, ktera ma sve pobocky ve Spanelsku a v Nemecku, ale kupoval jsem primo z Ciny, vyslo to levneji - 4250,-

No neříkám, že má vyloženě špatný parametry, ale už podle názvu si většina lidí řekne, že je to shit, takže u nás bych se s tím asi moc nechlubil. Pokud to není z oficiální Český distribuce tak ti záruční dobu 2 roky nikdo nezaručí a ten mobil neprodáš ani v mp.cz :-(

Zarucni doba na zbozi z Ciny je 1 rok, budes se divit, ale este v 90. letech byla i u nas zarucni doba 6 mesicu a lidi taky zili, dokonce vyrobky obvykle vydrzely dele nez dnes. Prodavat ho nebudu. :-)

Jinak me lezi v supliku jeste Huawei Honor 2, kterej ale nepouzivam, protoze to jak (ne)funguje je k vzteku. Zlaty Jiayu.

Stejné dilema jsem měl před cca dvěma roky. Trval jsem na telefonu s klávesnicí + Adroidem a při průzkumu trhu jsem skončil u Androidího HTC Desire Z s výsuvnou HW klávesnicí. Mě ty dotykáče nic neříkají. Když nemusím, tak na displej prsty nehrabu. HW klávesnice je desítkami let prověřená záležitost. Až skončí tahle módní vlna kapacitních hraček, dojdeme k tomu, že rezistivní displeje byly lepší a začneme k nim znovu dávat HW klávesnice. Občas se ptám prodejců a s HW klávesnicí a Androidem prý nic v oficiálních českých distribucích není.
To co tu předvádí nadšenci s dovozovými kusy je podle mě zoufalost, za kterou si můžete sami. Kdybyste používali hlavu, do dneška by se telefony s HW klávesnicemi vyráběly, prodávaly a nebyl by problém vybrat s Androidem. Takhle jste jak v poslední křeči před smrtí, podstupujete nesmyslná rizika při pašungu nebo šedém dovozu, ale hlavně že jste všichni "in" s plácačkama. Užijte si to beze mě! Doufám, že mi ten šikmookej HTC bazmek vydrží ještě spoustu let!

O smartphonech z ciny s hardwarovou klavesnici nemuze byt ani rec, to snad nikdo v cine (v asii) nepouziva a tedy ani nevyrabi. na HW klavesnice byli experti v Blackberry nez je teda nezajem uzivatelu o HW klavesnice nechal zkrachovat. :-D

Mel jsem velmi slusny smartphone Samsung Omnia 2 s rezistivnim displejem a nikdy vice, kapacitni displeje mi vyhovuji mnohem vic.

Cvakání nehtem na rezistovním displeji je mnohem přesnější. Chlapy co mají prsty jak kolíky na řípu, tak ti by kapacitní hračku nejraději zahodili.
Však jsem to psal, že kdyby lidi používali hlavu, byly by telefony s HW klávesnicí v nabídce. Teď spoustě lidí zůstaly oči pro pláč, když zjistili, že pouze kapacitní displej je často utrpení. Podle mě není nad kvalitně uvělanou HW klávesnici. Kdo hodně píše, dá mi za pravdu.

Tak ty si samozrejme muzes osobne povazovat co chces. :-)
Faktem zustava, ze lidi smartphony kupujou i bez HW klavesnice a mozna to ty lidi, kdyz to kupujou tak i bavi, cehoz jsem sam dukazem. Nekoupil bych si telefon bez HW klavesnice a s jinym nez kapacitnim displejem, takze soucasna nabidka mi zcela vyhovuje. ;-)

navic chapu, ze Android (Google) s dominantnim postavenim na trhu si muze ignorovat par zakazniku, kteri by chteli HW klavesnici, ale asi vas bude fakt malo, kdyz vas ignoruje i 5% Windows Phone (Microsoft).

Pokud se dobře pamatuju, tak HW klávesnici jako jeden z posledních výrobců nabízela finská Nokia se Symb., ještě před tím, žeš jí osouložil Bill Gates z M$. (Teď už je to stejně jedno, akcie nám šly nahoru a tak jsme ve vatě a máme "super manažerské ultrabooky". ;-) )