Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co používáte na správu vzdálených PC?

Ahoj,
máte nějaký osvědčený tip na vzdálený přístup na plochu "zákazníka", když vám hlásí, že "mu ten antivirus vyhazuje divná okna" a chcete se podívat osobně? Něco, co by BFU jednoduše rozjel (nejlépe tím, že klikne na link, co mu pošlu a potvrdí "Yes") a nepotřebovalo by to veřejnou ani statickou IP ani jedné strany.
Doteď jsem to řešil různě přes join.me, skype a podobné alternativy, jenže co uživatel, to jiná úroveň, jiné nástroje, jiný skillset. Tož hledám něco pekelně jednoduchého, nejlépe free. Mělo by si to poradit s WinXP a vyšším, jiné OS netřeba.
Google mi toho vyhazuje mrtě, Teamviewer a spol., tak třeba už jste tohle výběrové řízení někdo absolvovali.
Děkuji za tipy. :-) Mám to pro ryze soukromou podporu rodiny a přátel, tedy nevýdělečnou činnost...

Já používám LogMeIn. Ale musíš ho napřed ručně na cílový počítač nainstalovat a přihlásit ke svýmu účtu. Takže to vyžaduje alespoň jednu osobní návštěvu na cílovým PC.

RAC pripadne nemecky partner ma software vlastni vyroby. Ten RAC jenom tam kde by to nase firma musela platit a je to trvalejsiho charakteru, protoze je treba to u zakaznika nainstalovat a nastavit. Cena toho reseni je ale smesna.

Teamviewer se pouziva tam, kde si ho zakaznik obstara sam, ve firme mame koupene 2 licence, cena je palka, docela se divim, ze vsichni kyvou, ze Teamviewer a nikdo cenu nezminil, na druhou stranu jako software je to skvelej, uzivatelsky az bych rekl famozne privetivej. :-)

Edit: Az ted jsem docetl posledni radek, pro soukrome ucely je Teamviewer zdarma, tam neni co resit, taky to pouzivam pro ovladani pocitace u rodicu, kdyz obcas neco ... (Windows,linux, Android - ten jsem jedinny jeste nezkousel).