Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI s TV

Zdravím,
propojuju svůj notebook - Windows 7 s TV.
Poprvé, když jsem do něj strčil HDMI kabel, tak se obrazovka na notebooku zúžila, aby odpovídala rozlišení TV. Nevěděl jsem, jak obraz zapnout, tak jsem zkoušel to tlačítko u F1 - projektor atd, ale obraz se akorát rozšířil zpátky. Pak jsem zjistil, že stačí na TV přepnout na HDMI režim a jede to. Jenže obraz na notebooku už se mi nikdy nepodařilo tak zužit, aby odpovídal TV a to ani po opětovném připojení kabelu.
Co chci? Zkrátka chci, aby byla TV ve fullscreenu a zároveň s neskresleným obrazem. Tzn potřebuju zužit opět obraz na notebooku, aby přesně odpovídal tomu, co budu vysílat na TV.

Jaký je to nb a jaký tv?
Na levném nb emachines s integrovanou intel VGA jsem přes HDMI nerozchodil připojenou TV 1366 x 768 Mascom - tedy rozsvítil, ale s naprosto zmateným rozlišením.
Stejný nb s displejem LG W2346T 1920 x 1080 naprosto bez problém. Tedy, když to spojím přes HDMI, zapnu LCD a pak teprve nb, tak vždy bez problémů. Když zapnu nejdřív nb a pak teprve LCD, tak je to jak kdy.

Dell Inspiron, číslo si z hlavy nepamatuju a chci se v 17 dívat na hokej, tak to nestíhám zjistit.
Televize je Philips Cineos...
Asi se budu muset dívat na protažené obličeje, nebo černý rám zespodu a vrchu, protože nevím, jak to udělat.
Prostě při prvním strčení to fungovalo, teď už ne a reinstalovat windowsy kvůli tomu nehodlám.

Nějak jsem si s tím pohrál přes CCC a vypadá to, že když mám nastavené rozlišení na nižší a cosi tam v CCC nakliknuté, tak to jede. Uvidím, co se stane, až přehodím rozlišení zpátky. Nakonec možná bylo lepší s těma pruhama nahoře-dole :D