Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký tichý HDD?

Potřebuju si koupit nový HDD, vyhovovala by mi kapacita 320 GB i v poměru kapacita/cena i svou velikostí. Ale aby byl co nejtišší a nepískající. Poeradíte? Dík:-)

Zavisi aj co myslis tym tiche (motor alebo pohyb hlaviciek alebo obe veci :) a je mozne ze pohyb hlaviciek ide aj nastavit utilitou od vyrobcu (http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utili ties/hutil.htm), "automatic acoustic management". Ale tichsi pohyb hlaviciek je samozrejme pomalsi pohyb hlaviciek, takze treba vedet ake ma clovek priority.
Tiez je otazka ako je to uchytene a aky kejs (tenke plechy su ako tamtamy :)

Ja mam samsung v notebooku (2.5" PATA) asi 2-3 roky stary a ani pohyb hlaviciek takmer nepocut.

OK, upřesňuji - měl jsem na mysli hučení/pískání motoru, seekování nebývá tak časté a lze jej nastavit pomocí AAM, jak jsi psal. Upevnění mám klasicky v case, v připraveném koši na disky - což není asi úplně ideální. Chtělo by to nějaké zavěšení nebo uložení v tlumící hmotě. Případně zvažuju koupi boxu SilentMaxx.

Hm, no neviem, to mas asi nejaky vysokootackovy, ja mam doma len starsie jeden maxtor 80GB 5400ot. jeden v notebooku samsung ako som pisal ten ma 4200 alebo 5300 ot., neviem, obe fluidne loziska a motor ani ziadne "svistanie" sa mi zda ze nepocujem a to mam PC dost tiche, ale mam olepeny kejs zvnutra tlmiacou hmotou tak mozno aj preto. Ale zvuk motora v porovnani s diskami ktore boli predtym (s nie fluidnymi loziskami) to sa neda ani zrovnavat predtym disky pistali/bzucali ze sa isiel clovek osalit, to bol jediny dovod preco som pred par rokmi menil starsiu 40ku za tuto 80ku s fluid loziskami.

nedavno som si doplnil do pc 250GB seagate model ST3250820A seria 7200.10
je to paralelny disk ale rychlostou prekonava sata disky (netvrdim ze vsetky ale moje wd800jd urcite) )citanie z disku 70MB/s zapis 60MB/s (realne kopirovanie v total comanderi) a je fantasticky tichy
seekovanie hlaviciek je takmer nepocutelne
odporucam