Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nVidia Quadro NVS 210S - co to, dopytle, je?

Jsem postaven pred ukol poskladat levne domaci pecko (letos uz asi dvacate :-D). Nasel jsem na CZC desku s nForce 430 a integrovanou "nVidia Quadro NVS 210S". Co to, kristova noho, je? Ja znam Quadra jako profi grafiky a neco podobneho "vlozeneho" do north bridge si nejak predstavit neumim. Strejda Google me odkaze akorat tak na e-shopy. Zajimalo by me, s cim (vykonove) to tak srovnat - 6100? 6150? neco vic? Link: product.jsp

Ale někdo ujel při popisování..podle mě je tam ta 6100 nebo 6150 15358
pochybuji že by někdo v tomhle cenovým segmentu přemýšlel nad nějakýma změnama (kromě toho jak co nejvíc osekat náklady-ubereme kablík konektůrek)...My ty levné dáváme s intelem na intel desce s integrovanou vga a zdá se mi lepší než 6100-6150...(když už nic tak ten instalátor od intelu nainstaluje vše sám:-D)

Dik za reakci. Taky mi to hlava nebrala. nF430 + 6100/6150 samozrejme znam a vesele strkam do kanclu a rodin mene majetnych useru ;-). Ja osobne nejak ty integrovane Intely nepreferuju - je to IMHO (j.) za vic penez mene muziky. Ale proti gustu...

No s těmi víc penězi bych si nebyl tak jistý...chtěl jsem se podívat co to prodáváme za intely ale na czechu je nejspíš nemají a do práce se kvůli tomu dívat nebudu (naopka jdu do hospody). Ale když vytáhnu jen tak ceny z czechcomputeru a normální koncovou z levi tak najdu rozdíl 122kč ve prospěch amd.. No a podle našich obchodníků nás intel vyjde levněji:-D nevím teda jestli o 3,5 nebo o 5kč8-). Jinak si stejně myslím že ten intel celer 2,8 je výkonnější...

ASUS P5VDC-MX 1 232
Intel celeron D336 775 2.8 1390
celkem 2622 (bez)

Asus M2V-TVM - VIA K8M890 1300
AMD Sempron 64 2800+ (socket AM2) BOX 1200
celkem 2500 (bez)

Tak to je teda opravdu lowend :-p. Jednak je zelenina proti semenniku plecka, druhak je ta VIA deska zrala tak na smetiste. Stoji to sice srovnatelne prachy, ale vykon (na adekvatni desce pro AMD) je nekde jinde. Proste nezahudes, muzikante... ]:)

Máš pravdu ;-)

Mladý muž Sempron je oproti velmi obstarožnímu Celeronu přeci jen o dost lepší.
Taky by sis vybral na tahání cihel na stavbě mladého asiata než starýho a furt ožralýho :beer::beer::beer: turka :)

Ten Cler alias Turek by byl drahej i za dáčo.
Na druhou stranu Sempron do AM2 s integrovaným duálním řadičem dokáže podávat šlušné výkony.

Jo a ad ta grafika.

To Quadro je něco mezi 6150 a 6150LE:
gpu_mobo_tech_specs.html

Má takt jako 6150LE.

6150 = na hry to fakt není :(

Na druhou stranu jsem kaufnul ASUS s KM890 a ta grafika je ještě o velký kus horší :(

OMG, nechápu proč nemůžou dělat integrovaný grafiky alespoň s rychlostí Radeona 9600 vždyť to byla plečka oproti 9500 PRO.

Ty 6150 maj výkon někdy horší než Geforce 4 MX 440 :(
Resp. Geforce 4 MX 440 se 128bitovejma pamětma jim dá nafrak :(