Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem navrh serveru

Ahoj chlapi, neco pro spravce siti. Mam za ukol namyslet server pro Windows 2003 server, pro 50 terminal klient licenci. Nic dalsiho na nem nepobezi. Bude se sdilet databazova aplikace Winshop (software pro prodej a sklady) ... pozdeji to pobezi na SQL. Potreboval bych zelezo tak kolem 30-40 tis. Nekdo mi doporucoval opteron , ale nevim ... nemam zkusenost s AMD. Stavel jsem jen server pro 15klientu a staci nam bezne P4 3G Presler a deskou asus na chipsetu i945, 2g ram. diky za rady.

Druhy dotaz mam, server bude vystaven nekde v serverovne na pateri. Potreboval bych to zabezpecit firewallem. Nevite, poskytovatele serverhostingu nabizi nejaky vlastni firewall k dispozici nebo si to resi kazdy sam, najaky softwarovy treba Kerio nebo Seagate primo na tom win serveru nebo nejaky predrazeny dalsi pocitac s linuxem ... diky . Z dalsiho komplu mam docela strach kvuli moznym porucham ...atd ...

Ahojte, jedna firma mi navrhuje server s deskou Intel server Aspen Hill LX, processor Intel Core 2 Duo E6400, 2x 1G DDRII 667, 2x SATA2 disky
a software windows 2003 server v 64bit verzi.
Zarazi me prave ta 64bit verze. Procesor Core2 prece neni 64bit, umi jen 64bit adresaci pametoveho prostoru. Nebo se mylim ?

Řekl bych že c2d je už plně 64bit a u toho serveru ti chybí spoustu podstatných informací, jako jaký tam bude zdroj, jaký je výrobce pamětí, jaké to je provedení jestli tower nebo nějaký rack. A to že víš, že disky jsou sata2 ti neřekne skoro vůbec nic. Předpokladám že ty dva disky chceš mít zapojené do Raid 1 ?

nakonec jsme objednali server u Dellu s Xeon 2GHz, 4G RAM, 64bit Windows server, SCSCI 4x74G disky RAID10. Ozvali se mi nahodou v patek ze pro nas meli kompletni koncepci zpracovanou, jak u nich poptavali byvali kolegove aniz by mi neco predali, tak jsme se vydali timto smerem. V planu byly celkem tri Citrix terminal servery a server na data.