Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako sa perfektne naučit programovať ?

Prepáčte,ja viem,že som tu položil veľa otázok s programovaním,a veľmi vám všetkým ďakujem za odpoveď.Lenže,nechcem sa učiť učiť a naraz zistím,že mi to na nič nebolo.Chcel by som sa vás teraz opýtať nasledujúce otázky:
-Akým štýlom sa učiť programovať ? (pozeranie tutoriálov,knihy)
-V akom jazyku začať programovať ?
-Ako ten jazyk nakoniec "ovládnuť" ?
-Koľko rokov by mi trvalo ?
-Máte aj vy nejakú skúsenosť s programovaním ?
Som ochotný učiť sa kľudne aj 4 hodiny denne,na čase nezáleží.Keby ste mali nejaký tip k tejto téme,vložte ju sem,budem rád.

Tak to teda zhrniem:
-najlepšie je čítať knihy,
-najlepšie je ovládať viacej jazykov,podľa mojich požiadavok sa najviac hodí C++
-najlepšie je skúšať "z hlavy",praxou
-aby som bol "geniálny",tak celý život,aby som to mal v hlave usporiadané,tak 20 rokov
Takže mi to podľa vacsiny odpovedi vyplinulo asi takto.Kto má iný názor,kľudne moze zareagovat.A ešte jedna otázka - aj keď je veľa tutoriálov na jazyk C++,neni pre ... Neviem na akej úrovni práve som,ale napíšem takto: nie je jazyk C++ pre začiatočníka so základmi + niečo k tomu moc ťažký ? Lebo veľa ludí tvrdí,že je ... Čo vy na to ?

Prestan uz hladat jazyky a nieco zacni robit (v comkolvek). Programovanie neni o jazykoch. Kludne ti budem programovat od zajtra v cinstine ked chces, a staci mi na to tyzden aby som si na to zvykol :)

P.S. na strankach MS je visual studio express zdarma. Google ho najde tiez.

Pokial si este vobec neprogramoval a nestudujes informatiku, kde ta moze usmernit ucitel, teda si samouk, tak ti odporucam zacat s webom a to konkretne takto:
- HTML, CSS, JavaScript, jQuery, PHP, MySQL

Dovod je prosty: uvidis rychlejsie vysledky a neodradi ta to, ako keby si mal zacat ako samouk s Javou ci C# ci Phyton ci F# alebo Pascal Moj nazor nezabite ma ;)

Potom by som presiel k tvojmu spomenutemu C# a MVC ak budes chciet robit weby.

Alebo Java ci Swift ak ta zaujimaju mobilne aplikacie.

Ktory programovaci jazyk a ako zacat s programovanim som popisal v clanku na mojom blogu a tak si ho mozes precitat tu: www.akonaweb.sk/blog/ako-sa-naucit-programovat-aky -programovaci-jazyk-si-vybrat
Vela prvkov maju programovacie jazyky spolocne, ktore som popisal v tomto clanku.

Suhlasim s nazorom, ze ta to musi bavit asi ako kulturistu bavi cvicit cely zivot, ako gitaristu bavi hrat cely zivot, ako futbalistu bavi kopat cely zivot.
Tym, ze ta to bavi tak vytrvas.
Za dalsie suhlasim, ze musis programovat, to ze budes sledovat tutorialy, citat clanky z teba neurobi programatora ako z muzikanta muzikant nikdy nebude ak bude sledovat svojho ucitela ;)