Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dle čeho dnes vybírat smartphone?

Dobrý večer,
potřeboval bych poradit ohledně smartphonů. Dnes jsou jich tisíce, plno značek, a tak dále. Ne, že bych se vůbec nedokázal orientovat, ale přeci jen vše nevím.
Asi hned na začátek bych možná hleděl na značku. Jaká je dnes značka, která vydrží "konstrukčně - naposledy se mi rozpadl SE st15i"? Ve značkách mě nejvíce mate HW výkon. Vezmeme - li například Alzu, když v ní zadám požadavky na HW, a potom nastavím řazení podle ceny od nejlevnějšího, tak nejdříve přicházejí (Huawei, Prastigio, ZTE, Sencor...) některé s poměrně vysokým výkonem, až teprve potom se začínají objevovat značky (Sony, Samsung...)
Ale ti již mají v poměru slabší výkon, jak to? Je snad HW kvalitnější, nebo se platí značka a je to šunt?
U těchto značek (Sony, Samsung...) čehož jsem si všiml je popsaný HW, tudíž u procesoru není napsaná jen frekvence, ale taky co to vlastně je, tedy kupříkladu Qualcom atd...

A co výkon? Na co zejména hledět pří výběru smartphonu dle HW? Případně na co hlavně hledět při výběru smartphonu?

Děkuji

Dáš simku, zapneš, nemusíš řešit "cipoviny" jak na zalágovanym androidu. Telefon neztrácí hodnotu o půlku původní ceny za půl roku. Podpora 4 roky (u androidu se toho nedočkáš). Plynulost, jednoduchost, elegance, výkon, kvalitní foťák, atd.

Záleží ovšem na tobě.

aniž bych polemizoval s lagdroidem, tak že by jabko bylo nějaký lumen (a dokonce produkovalo kvalitní fotky), tak to tedy rozhodně ne. Spíše je to naopak, Apple kdejakou svou chybu prohlásí za "vlastnost" a uživatele za blba (viz vadný návrh antény, fialové fotky apod.), případně ji bagatelizuje (viz "zvlněné letiště" a podobné minely v mapové aplikaci). Problém je, že u Apple neexistuje alternativa, protože to je systém navržený totalitárně - buď jsi v systému, nebo jsi mimo, nic mezi tím.

Jsem jen uživatel, nic nerootuji, či co a nesnažím se o úpravy systému. Přesto jsem držel v ruce iOS, a abych pravdu řekl, oproti Androidu mi nepřijde o moc více, spíše méně. Například se mi u Androidu líbí, že kromě nabídky, ve které jsou všechny aplikace, které se dají přeskládat upravit dle vkusu, tak i plochy kde je možné vytvořit zástupce na cokoliv, včetně widgetů - to tedy iOSu chybí vůbec. A dále aplikace. V Androidu lze instalovat aplikace jak z Google play, tak odkudkoli jinud. Myslím, že Android si uživatel může přívětivě nastavit více než v iOS, neboť iOS, jak ho znám je jen nabídka, či uzamčená obrazovka. A to že iPhone stojí 20 000 Kč? Je vidět, že kupující platí hlavně značku. Cena se mi zdá nepřiměřená a nemorální, jelikož kolikrát telefon s Androidem má lepší parametry. Co mě tedy ještě pobavilo, že když už se někdo ohání s designem, tak iPhone má na zadní části varování, že by se neměl vyhazovat do komunálního odpadu + že je to prachobyčejná China a pouze design je z Californie - to si nenapíše žádný výrobce na svůj telefon. Většinou jsou tyto informace pro méně gramotné pod baterií. Tedy opravdu se mi líbí, že Apple počítá s tím, že jej bude vlastnit nějaký fakan, co do pěti počítat neumí, tedy bez urážky. Jsou samozřejmě i tací, kteří vědí co kupují. Tímto jsem myslel např. takové ty floutky: "hm, já mám iPhone a 64GB. A co ty to máš za s---ku?" :-D...

Samozřejmě je to opět jen to, co si myslím. Nikomu nic nevnucuji. Jsem bohatě spokojen s myPhone :-)

Nesouhlasím s těmi widgety. Je to věc v kusu, někdo je ocení, někdo ne (obecně brzděj droid). To že nabízejí lagdroindy silnější "výbavu" neznamená, že podávají větší výkon. Mrkni někde na netu na benchmarky např S4 vs 5S a uvidíš, že i "slabší" dvoujádro od applu porazí "nadupaný" čtyřjádro od ťamťungu. Nehledě na to, že s vyšší frekvencí stoupá spotřeba..Je to celkem tahák na lidi, kteří sledují jen co to nabízí za HW.

Ťamťung neumí optimalizovat, kdyby u svých Skových Galaxii teď nenabízeli Google edition (čistý Android), tak by je nejspíše spousta byť jen trochu vybíravějších uživatelů kopla do zadnice ... Samsung je znám tím, že dělat ROMky prostě neumí. Oproti tomu "čínské pádlo" Xiaomi je se svou ROMkou MIUI špička.

Popíši podrobněji. Internet v telefonu nemám, jen příležitostně, když je někde otevřená WIFI, tudíž nechodím do GooglePlay (vůbec nejsem do google přihlášen), ale stahuji aplikace různě po internetu. Mimo jiné i Office 365 jsem nestáhl z Google, ale z Uložto. Když jsem ji nainstaloval, tak po několika krocích ji bylo nutné koupit, to jsem provedl přes WIFI. Nyní aplikace plně funguje a já bych si ji rád zazálohoval, jelikož občas něco zvorám a aplikace musím instalovat znova, a abych ji nemusel kupovat znovu (cca 100 Kč), tak bych chtěl zálohovat všechna její data v telefonu, tedy úplně komplet.

A jak tě napadla taková volovina, jako stáhnout si aplikaci z Ulož.to a pak si ji koupit?

Možná pomocí aplikace Helium udělat zálohu těch Office - pouze částečnou, která bude vyžadovat instalaci z GP. Nainstaluje se z GP a data se obnoví z Helia, ale nedávám tomu moc naději.

To chápu, ale proč si verzi z Ulož.to neodinstaloval, a nenainstaloval ji z GP, když jsi ji chtěl koupit? Pravděpodobně o licenci přijdeš, když telefon resetuješ nebo Office odinstaluješ.

P.S. Malý tip - možná budou data od Office někde na SD kartě (většinou SDCard\Android\data nebo obb), třeba z toho něco vykoumáš.

Jo, jiste a musel jsi se regnout na Microsoft live ucet a ted ji mas s tim uctem spojenou a pripadne obnovovaci informace pro novou instalaci si vygenerujes na nej. Jsem si na to ted vzpomnel, ze mam v praci takhle live ucet spojenej s MS Office 2013, u 365 je to to samy.
Jak se to obnovuje, ti nepovim, jsem nic jeste neobnovoval, ale proste je to vazany na live ucet, tudiz v pohode muze foun preinstalovat a nic platit podruhy nebudes.

Jinak fakt je na hlavu stahovat aplikace z uloz.to, zakaz neznamy zdroja a stahuj jen z GP pripadne Brainu ci jineho duveryhodneho repozitare.

Někomu jsi jí přeco platil. Pokud Microsoftu, tak bude pravděpodobně zachována (co když si pořídíš nový mobil - také jde znovu nainstalovat).
Pokud jsi ji však platil nějakému XXX z ulozto, tak máš smůlu.
Je jedno, odkud to stáhneš a instaluješ (pokud to je origoš a ne něco cracklého).

stahuji aplikace různě po internetu. Mimo jiné i Office 365 jsem nestáhl z Google, ale z Uložto.

Uplne se mi z toho najezily vlasy, jak te takova vec vubec mohla napadnout?

Jedine doufat, ze je nejakej klic schovanej na sd-karte a ze dokud nevymenis telefon, tak to fungovat bude.

Zdravím, tak jsem se vykašlal na celý Microsoft a nainstaloval jsem si jinou nějakou aplikaci Office. Umí otevřít (docx, xlsx, pptx a pdf) dále umí editovat, i vytvořit nový soubor. Nyní mám ještě otázku. Jelikož Android je systém, který lze použít zcela na všechno, šlo by do něj připojit USB flashka?

Samozrejme, ze sla, ale pouze za predpokladu, ze to podporuje hardware.

Napriklad na tvem pocitaci je USB jako Master, teda muzes k nemu pripojit jakekoliv jine USB. Flashka je naproti tomu zarizeni typu SLAVE, teda muze byt k necemu pripojena. Smartphony a tablety mohou mit USB taky jako MASTER, to jest muzes je pripojit k jineu zarizeni, ale zaroven i oni mohou pripojit jinez zarizeni k sobe nebo maji USB jen typu SLAVE a potom mohou byt pripojeny, ale samy pripoit nemohou.

Hledej v dokumentaci, zda zarizeni podporuje pripojeni USB host.

Na Lumii bych se tomu nedivil ale na "klasickém" tabletu s Droidem? OTG redukce je vlastně propojený Sense pin se zemí, proto to zařízení řídí a nepodřizuje se. Výrobci si na téhle blbosti chcou namastit kapsy a prodávaj to za nehorázné prachy.

Zdravím, chtěl j říci, že se mi podařilo přemountovat paměti, tedy prohodit interní SD s externí. Nepotřeboval jsem root. Zjistil jsem, že ve správci zařízení je volba, kterou paměť chci používat. Já jsem měl výchozí nastavení interní, a tak jsem to prohodil. Telefon se restartoval a já již konečně nemusím řešit co se mi do telefonu vejde a co ne.

Chtěl jsem se zeptat jestli nevadí, že všechny data aplikací atd. zůstaly ve vnitřní paměti. Vytvoří se nové na SD kartě, která je teď výchozí úložiště? Nebo je musím překopírovat? Jestliže se vytvoří sami nové, mohu zformátovat interní paměť, aby se pročistila? Děkuji