Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Windows XP] Sdílení adresářů v síti

Zdravím.

Mám 2 počítače (A a B) se systémem Windows XP Professional. Na počítači A mám adresář, který chci zpřístupnit počítači B. Právo přistupovat k tomuto adresáři mají místní uživatelé a jeden uživatel "remote", vytvořený jen za účelem sdílení. Uživateli "remote" je tedy odepřeno místní přihlášení. Ze sítě může ke sdílenému adresáři přistupovat jen uživatel remote.
Z počítače B se pokusím otevřít vzdálenou složku, která se správně objeví v místech v síti. Očekávám, že se objeví přihlašovací okno pro přístup ke vzdálené složce a já zadám jméno "remote" a heslo. Realita je bohužel jiná, okno se neobjeví a rovnou se zobrazí hláška s nějakým blábolem a poslední věta je "Přístup byl odepřen".
Abych mohl z počítače B v Windows přistupovat ke sdílené složce musím mít na něm taktéž účet "remote" a být pod ním přihlášen, což samozřejmě nepřipadá v úvahu, kvůli přístupu ke vzdálené složce hlásit se jako remote uživatel.
Z počítače B se při přístupu z Linuxu přes Sambu ke složce na A normálně zobrazí přihlašovací dialog, já zadám "remote" a heslo a můžu ke složce přistoupit.
Jak toho docílit i ve Windows?

Děkuji.

* Vzdálená plocha je vypnutá na obou strojích.
* Účet Guest zakázán (z výroby) na obou.
* Sdílení normální, čili NE-zjednodušené, na obou.

Zkusil jsem
kód:
net use \\pc\share /user:remote

S tímto výsledkem:
Došlo k systémové chybě 1219.

Vícenásobné připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a používání více než jednoho uživatelského jméno není povoleno. Odpojte všechna předchozí připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a akci opakujte.

asi máš nasdíleno i něco jiného - pak to dělá přesně to co popisuješ. zkus pomocí net use vypsat, co všechno je otevřeno, případně pomocí net use * /delete všechna otevřená spojení zavřít.

dále: předpokládám, že pokud to jde z tučňáka, tak práva (jak sdílení, tak souborová) nad daným sharem jsou ok, ale pro jistotu bych to znovu překontroloval.

Zkusil jsem to znova.
net use * /delete
net use \\pc1\share /user:remote

Zeptá se mě to na heslo, jak ho zadám a odentruji, tak to skončí hláškou.
-----------------------------
Došlo k systémové chybě 67.
Síťový název nelze nalézt.
-----------------------------

Takže tento problém jsem již vyřešil. Ono je to case-sensitive: pc1 vs. PC1 vs. Pc1 atd.
Takže když zadám:

net use \\Pc1 /user:remote

poté na výzvu heslo,
můžu již přistupovat k vzdáleným složkám.

Je to ale dost nepohodlné, měl jsem představu, že když kliknu na sdílenou složku, tak to na mě vyhodí takový ten klasický přihlašovací dialog "login+heslo" jako ke vzdálenému přístupu. No nic. Nejde to nějak pořešit? Ale jinak i tak je to aspoň použitelné.