
Urvany pin na jpwr1
Když jsem připojoval desku, všiml jsem si tohohle img.fileup.cz. Jak to spravit? Děkuju.
Když jsem připojoval desku, všiml jsem si tohohle img.fileup.cz. Jak to spravit? Děkuju.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Nojo, tady to je taky tak :)
Takže ten čouhajici dratek nevadí?
Myslíš ten drátek úplně vpravo dole na fotce, jak není vidět? Možná by to chtělo vyfotit pořádně...
Tak toho jsem si teda vůbec nevšiml. Takhle blbě to vyfotit snad vyžaduje nějaký zvláštní talent.
Ten dratek je na miste toho n/c img.fileup.cz
Ale prdlajs nebol v N/C. Tam nemas ani vovnutri kontakt. Pozeraj poriadne odkial si ho urval.
Muzu to teda zapojit, kdyz to byl n/c pin?
Nic nezapojuj.
Vytrhol si to pravdepodobne z niektoreho SATA napajania, ptz tam ide 3,3V a uz asi nikde inde.
V tom N/C ten drat nikdy nebol ptz tam 3,3V nepatri, a ani sa ho tam nesnaz strkat.
Uz to vidim. V jednom pinu byly 2 draty, takze jsem si toho nevsiml. Co teda ted s tim? Opravit sam to asi nedovedu, takze kde mi to opravi?
Kde boli 2 draty?
Opravovat nic nemusis, zalep to lepiacou paskou a hotovo
(BTW. snad sa este pozri ze kam ten drat vedie, nevedie niekam do SATA konektorov alebo kam?)
Nevim co to je, kdyz se podivate na obrazek co poslal Karel, tak je to druhy zleva (3.3V)
2 zleva smerem dolu
Oranzovy moze ist len na oranzovy, to boli v jednom kontakte 2 oranzove? A obe idu do toho hrubeho svazku? Divne. Si si isty? Jak si k tomu dosiel ze bol ten drat zrovna tam?
Jsou to 2 tenší drátky a hlavntě v jinym PC je to stejne
Aha.
Zdroj, je cinsky? :)
Ono by to malo snad fungovat aj tak jak to je (staci zaizolovat), ale ak mas pajkovacku a si schopny vytiahnut ten kontakt z konektora tak radsej by som to tam pripajkoval na ten kontakt.
Seasonic a srovnaval jsem to se zdrojem eurocase
pozrel som teraz 4rozne zdroje a v kazdom ide len z rohoveho oranzoveho este aj hnedy tenky drat. Seasonic tu nemam neviem. Rozmyslam ci to neni nejake meranie ubytku na kabli (u 3,3V to moze mat vyznam), to by som radsej dal ten drat tam kde to ma byt. Ale mam trochu pochybnosti ci to fakt bolo tam kde tvrdis. Toto neviem zhlavy na co tam su dva, nikdy som sa 3,3V vetvou a tym druhym dratikom nezaoberal.
Alebo mozno to je len kvoli vysej prudovej zatazitelnosti (preco potom dementi nedavaju jeden hrubsi drat to neviem). Ale aj v tom pripade by som ho napajkoval tam kde bol (ak si si ISTY)
Aha.
http://en.wikipedia.org/wiki/Power_supply_unit_%28 computer%29
Takze tam jsou 2 a muzu to zapnout?
Bez dokonale pripojeneho toho dratu by som to radsej nezapinal. nestaci to tam len prilozit
Takze ne zataz, prva domnienka bola spravna, ma tam byt hnedy a je to 3,3V sense a ten tam byt asi musi. Mozno cinan nemal hnedy tak u teba dal oranzovy.
Musi byt napojeny, bez neho to moze aj nieco v PC odpalit mozno.
Jak se vyndává ten konektor?
zatlacis zarazky ktoru su neviem kde. Tipujem ze zo spodnej strany (zo strany dosky) po bokoch kontaktu nastrkaj tam spendliky alebo co a skus to vytiahnut. relativne jemne alebo miernou silou
watch
Díky moc za rady, všem, ale asi to nechám na někom, kdo tomu rozumí. Kam bych měl jít? Železářství nebo tak něco?
Originální nástroj od Molexu vyjde aspoň na pět stovek, to se nevyplatí kupovat. Zaimprovizovat nebo vyrobit, princip je jednoduchý.
slt-04.html
http://www.overclock.net/t/1182695/custom-atx-mole x-extractor
Mě se jedná spíš o to pájkování. Pájku mám na chatě, ale tam můžu až o víkendu, a to je pozdě.
ono sa to tam da aj mechanicky pricvaknut, ak to zvladnes urobit poriadne. Pajkovacka je lepsia, pockaj do vikendu, to uz prezijes.
Zpletl jsem si pin a omylem to dal do jineho. Je mozny, ze kdyz jsem to mel v siti (ale ne zaple), ze jsem oddelal desku?
Ne.