Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastaveni tp link TPL-WA5210G

Prosim o radu, pokousim se jiz ponekolikate neuspesne naistalovat tp link TPL-WA5210G. nedari se mi ani se dostat na stranku konfigurace. (jednou se to povedlo, ale pak se to kouslo a uz to neslo). ani po nastaveni adapteru podle pokynu.
Vite prosim nekdo, co s tim?
Dekuji

přijímá wifi zvenčí, je to tedy client. koukám do manuálu, vybrala jsi správně "Ap Client router".
default ip adresa je prý 192.168.1.254.
zatím vypojíš dolní router cq point a připojíš si kabel z tplinku.
nastavení wan necháš na dhcp (pokud provider nezadal konkrétní ip).
nastavení wireless mode bude client. má tam být tlačítko surwey pro vyhledání wifi sítí - potřebuješ co nejsilnější signál svého providera, potvrdíš connect.
internet by měl fungovat.

teď co s druhým routerem:
ideální je, ať přes něj vidíš na tplink. takže z dolního routeru bude zapojena jen lan část (a wifi).
připoj pc k cq pointu, změň mu lan ip na neškodnou adresu mimo dhcp rozsah tplinku, třeba 192.168.1.222
pak mu zakaž dhcp, o přidělování adres se bude starat brána do internetu = tplink nahoře.
a připoj kabel z tplinku do lan cq pointu.

nakonec si na cq pointu nastav wifi podle svého: zabezpečení wpa + šifrování tkip, nebo wpa2 + aes.

Eee.

Ak spravne chapem, je to client, má realizovat pripojenie na AP miestneho ISP.
Tieto pripojenia obvykle vyžadujú pre pristup maličkosti ako "user name" a "passw"

Nechapem teda, prečo sa Ty zaoberáš konfiguráciou. Zvyčajne tento ukon prevedie pracovnik firmy od ktorej konektivitu kupuješ. Nasmeruju to na svoju lokaciu, zadaju parametre protokolu a zahesluju pristup do menu. Ty dostaneš od firmy kabel alebo zastrčku do bytu a pripojiš do svojho switchu alebo WiFi AP.

Takže tak, no možno u Vás je inak .

Táto konektivita je obvyklá v malých mestách, obciach. Zákaznícka cieľová skupina je typicky totálne negramotná v problematike počítačových sietí, miestny ISP si to uvedomujú, nestretol som sa s tým, aby predpokladali inštaláciu užívateľom. Práve opačný prístup registrujem.
Dodávka hardwaru a instalácia u zákazníka ako služba, bez možnosti varianty. Samozrejme všetko spoplatnené ... :puff:

netvrdím že nemôže existovať iný prístup