Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 potřebuje 8 pin?

Mám následující problém. Mám doma v podstatě nepoužitou desku GB GA-P55-USB3 a rozhodl jsem se na tom postavit si stroj na xplane. Koupil jsem jeté CPU i5 760 a nový zdroj Chieftec 500W. Zdroj má 4pin pro CPU. Deska má 8pin pro cpu. Několikrát jsem už stavěl PC, kde jsem použil 4pin ze zdroje do 8pin na desce a vždycky to běželo. Ale tentokrát ne. PC se zapne (roztočí se větráky), ale na LCD nic. Může to být absencí toho osmipinu?

- Je ten procesor aspon teply nebo zustane studeny? 8-4 pin pro napajeni CPU je jedno,,,jak jsem ti psal vise, 8 pin se pouziva pri pouziti OC aby cpu dostalo dostatecne stavy, ze pouzivas 4 pin tomu nevadi a na normalni hod PC to nema vliv.
- Ze se ti pusti ventylatory, neznamena ze mas vse dobre zapojene, ty ventylatory se spusti i bez CPU.
TiP~Doporuciĺ bych ti pustit PC bez graficke karty a pripojit se jen na integrovany graficky(vystup out VGA, Hdmi ze zakladni desky) cip ci nastane zmena + update biosu.

- integrovanou gk, ale na tý desce není k nalezení
- Ten GK byva integrovana v CPU, jde o mou chybu, jelikoz tvoje CPU integrovany Gchip nema.
- Zkousel jsi alespon na chvily vytahnou baterku (CMOS) ze zakladni desky?

BIOS v doske je jaky? (uvodna obrazovka, s inym CPU testovat). Ten CPU ma podporu az od verzie F5.
A skusit clear CMOS je samozrejmost predpokladam. Inu RAM a v inom slote skusit tiez.

(P.S. a skontroluj aj paticu CPU ci tam nie su ohnute/urvate kontakty a ze CPU urcite spravne sedi a aj orientacia samozrejme :)