Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem automaticke bodkovanie vo Worde a zmeny v Exceli

ahoj

prosim si poradit ohladom tychto microsoftackych aplikacii, vo verzii asi 2003 alebo 2007. nemal som moznost to overit v tu chvilu.

1, ak vo worde pisete nejaky oficialny dokument, na konci zvykne byvat bodkovanie pre podpis, alebo hore napisete Meno: ............. a ja neviem ako napisat automaticky korektne tie bodky za menom a aj lubovolne ohranicene v praznom priestore na podpis

2, v hotovej tabulke v exceli, som chcel urobit taku zmenu, ze vlozit novy prazdny riadok hocikde. doma v exceli 2010 sa to da. prave tlacitko > vlozit > riadok. tuto pisalo ze je tam text alebo asi to je zviazane zo vzorcami. ako to urobim, aby som tam vlozil ten riadok ?
skusal som to, ak tak, ze som chcel preniest (drag&drop) prazdny riadok odinakial, ale to nie je mozne uchopit a preniest takto riadok

3, tiez v excli som chcel pouzit funciu SUMIF, ktora logicky scita hodnoty podla urcitej podmienky. vsetko som mal zadane ok, ale vzdy tam vysla nula. neviem preco

dakujem

ok problem vyrieseny, dakujem za pomoc

bol to skutocne az uplne posledny riadok s cislom 65xxxxneviemdalej.

ale ako mohol niekto prejst na koniec tabulky a umiestnit to tam ? ked to tam uz bolo, ja som to nasiel lahko pomocou CTRL+END ale ako mohol najst niekto prazdny koniec ?

a ked ctrl+end funguje na dolny koniec tabulky, aka je skratka na bocny koniec tabulky (pravy) ?
nie v konkretnom riadku pomocou ctrl+sipkaVpravo, ale celkovy pravy koniec tabulky bez ohladu na riadok v ktorom sa nachadza

dik

dobre, teraz som sa zacal podrobne venovat tym automatickym bodkam - tabulatorom s vodiacim znakom
urobil som to podla instrukcii, ale vysledok sa nepodarilo urobit podla potrieb.

predstavte si situaciu, ze na konci dokumentu chcete mat vybodkovany urcity usek riadka urceny pre podpis.

ako som isiel:
1, otvoril novy prazdny dokument vo worde 2010
2, od enteroval niekolko riadkov dole
3, napisal par slov nalavo
4, umiestnil lavu zarazku a pravu zarazku tabulatora
5, tabulatorom som sa presunul k lavej zarazke
6, otvoril nastavenia odsek > karta Zarazky a medzeri > Tabulatory, vybral vodiaci znak
7, teraz som mal vplane stlacit Tab, aby sa vybodkoval iba ten usek medzi zarazkami - preto som nacasoval zmenu nastaveni tabulatora az potom, ako som sa dostal na to miesto. a myslel som si ze word to berie do uvahy. ale nie.
8, vysledok je, ze sa zmenili vsetky stlacenia Tabu, ktore som kedy urobil.

ako chcem, aby to vyzeralo:
259tpi

Da sa to ?!

vdaka

// oprava:
nie vsetky stlacenia TAbu to zmeni, iba tie ktore nejako suvisia so zarazkami. word asi rozlisuje a pouziva normalny 'prazdny' tab tam kde nie su zarazky aj ked som nastavil vodiaci znak.
ale preco potom to meni aj hento ? - mozno som pouzil zle zarazky. moze byt ?

super !

1, ako je mozne vycentrovat na stred slovo 'podpis' podla dlzky bodiek nad nim ?

2, vsimnite si, ze akonahle sa umiestni nejaka z tenkych zarazok, tak taka mala znacocka co oznacuje hustotu tabulatorovania, zmizne, tzn ze po tu zarazku je to jeden velky tabulator.

3, je mozne aby potom v dalsich riadkoch neplatili tieto vsetky zarazky ? teda aby existencia zarazok, ich poloha platila iba na ten riadok v ktorom bol kurzor pri umiestnovani zarazok ?

[nyhj.png]

siki
dakujem ti moc !

konecne normalny pristup k veci.
iste veci su: screenshoty, videa, pasty textov, instrukcie StepByStep

ak by som sa mal vyjadrit co mi vadi na vsetkych forach, kde jeden ziada o pomoc, vysvetlenie, radu...
vsade je to rovnake:
- ten kto radi, ma z toho zabavku. chce sa ukazat, tliachat blbosti, zabija nudu.
- pouzivaju sa skratky a zbytocne to vedie k omylom a nedorozumeniam.
- ten kto radi neodpisuje vseobecne, ale podla seba. nastavaju problemy, kedy si navzajom 'nevidime' do hlavy a zase len prichadza k nedorozumeniam
- zbytocne kratke odpovede. ten kto radi, da akoby len ochutnat riesenie a mysli si, ze je to vybavene. ze ten kto si pyta radu, to pochopi tak ako si to ten druhy myslel, ze sa mu vsetko podari bez problemov najst, urobit...
- neberie sa do uvahy kde vsade moze nastat problem v tom, ze ludia su na inych leveloch znalosti, jazyka, zvyklosti... skratka nikto si nie je isty, co ten druhy myslel alebo ak si aj je isty, tak to zle pochopili a ani o tom nevedeli, ze to zle pochopili.
- a teraz cakajte niekolko hodin alebo dni, kym druhy odpise, len preto, ze sa nedostatocne obsirne, korektne vyjadril
- ja osobne sa drzim zasady, ze ked sa rozhodnem niekomu poradit, dodrzujem system akym to robim.
-- detailne, vyrecne, ako retardovanemu, krok za krokom
--- pretoze nejde o to, aby som sa ja ukazal, aky som mudry frajer, ale ide o to, aby to ten druhy clovek pochopil a urobil na prvy krat. o to ma ist. o nic ine !

:)

Víš, ono je to oboustranný, ale nejprve je třeba, aby se tazatel korektně zeptal - tedy co nejpřesněji napsal s čím má problém, jaký má systém, jakou verzi programu, ofotil skutečné hlášky, atd. atd. To je to samý, jako kdybys zavolal do autoservisu a řekl: "Poraďte, nejede mi auto." Taky to může mít milion příčin - došel benzín, je vybitá baterka, nejde zařadit jednička, prokluzuje spojka, ...

Konkrétně v Tvém případě: už jsem psal, že kdybys hned vložil obrázek z Excelu s chybovou hláškou a nepokoušel se o její vlastní přebásnění, měl bys odpověď hned.
A co se týče Wordu, taky jsem hned nechápal, čeho chceš dosáhnout. Opět by jeden obrázek s popisem řekl daleko víc, než několik Tvých slovních popisů.

Promiň, ale hledat "řešení" u základů formátování textu v textovém editoru mi připadne trochu komické. To totiž není o Wordu, ale o základních znalostech editace textu. Prakticky totožné funkce měl už např. Text602 nebo editory na 8-bitech.

A jak už psal Mach55, nejprve musíš popsat svůj problém, na tvé dojmologii se opravdu nikdo vypisovat nebude, protože málokdo bude takový blázen, aby sepsal megadlouhé pojednání tom, kde všude mohl tazatel udělat chybu.

A chceš-li nadstandardní služby, klidně si je můžeš koupit. Pak se ti bude někdo plně věnovat jako malému miminku...