Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestavení nového pc

Chtěl bych si sestavit nové výkonné pc, ale nevím jaké použít paměti DDR3. Už jsem zakoupil procesor AMD A8 6600k a desku Gigabyte f2a88xm hd3. Mohl by mě někdo poradit jaké bych měl koupit co nejlepší paměti, abych měl odpovídající výkon k tomuto procesoru a desce? Snad by mělo stačit 8gb na 1866 mhz, ale takovou nemůžu nikde sehnat, většinou jsou 2x4gb a to prý není dobrý. Občas si zahrajeme s klukem nějakou hru, žádné nejnovější náročné hry asi hrát nebudeme. Předem děkuji za všechny rady! (u těch pamětí ani nevím co je CL9 nebo CL10 co je lepší a proč a tké jestli je obrovský rozdíl mezi 1600mhz a 1866mhz).
Níže jsou moje komponenty.

procesor http://procesory.heureka.cz/amd-a8-x4-6600k/specif ikace/
deska http://zakladni-desky.heureka.cz/gigabyte-ga-f2a88 xm-hd3/
zdroj seasonic-ss-500et
disk http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-barracuda-72 00_12-1tb-7200rpm-sata-64mb-st1000dm003/
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Tak to jsem opravdu netušil. Všichni mi tvrdili, že je jedna 8gb lepší, že se ty dvě můžou nějak hádat. Takže myslíš, že mi bohatě stačí 2x4gb 1600mhz nebo by sis připlatil za 2x4gb 1866mhz? Díky za odpověď

ok, koupím paměti 2x4gb 1866mhz. Jelikož jsem koupil procesor A8 3,9 MHZ s integrovanou grafikou HD 8570D, myslel jsem, že už grafiku nebudu dokupovat, že to bude dostatečný výkon. Nebo se pletu?

Paměti bych zvolil asi tyto?

http://pameti.heureka.cz/kingston-8gb-khx1866c9d3k 2-8gx/

nebo tyto?

http://pameti.heureka.cz/kingston-hyperx-predator- ddr3-8gb-2x4gb-1866mhz-xmp-cl9-khx18c9t2k2-8x/

ano, mám už ten procesor amd a8, a tato deska je mnohem lepší a výlonější než ta co jsem si chtěl pořídit od gigabyte jo? že je mnohem lacinější. Myslím, že potřebuji desku FM2 pro AMD. Takže Asus f2a55 je výborná volba nebo jen lepší? díky

moc díky za radu. Gigabyte kupovat nebudu, vyberu tedy nějakou od asusu nebo msi, strop mám tak 2 tis,. Jde mi o to, aby mi deska pak nějak nebrzdila výkon procesoru (tedy jeho výkon co může poskytnout), nevím právě na co si mám dát pozor při výběru desky, kromě té patice FM2, to je jasné a konektorů které potřebuji, např. hdmi. Ostatní nevím v čem může být deska dobrá - v rychlosti - to nevím jaký je to údaj. Nerozumím tomu, to jistě je poznat, proto také žádám o radu, díky

Ahoj, počítač se mi vypíná. Někdy když zapnu aplikaci někdy když vypnu aplikaci nebo když se chvíli dívám na videa. Vypnutí probíhá tak, že obrazovka najednou zčerná a vypne se, ale větráky stále fungují tohle mi dělá někdy i při restartu(jak HW tak SW)
Počítač sem si sestavil sám(můj první), ale myslím že dobře
Komponenty: CPU: AMD A8-6600K Black Edition
Deska: GIGABYTE GA-F2A85XM-HD3 - AMD A85X
RAMky: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP
Zdroj: Enermax NAXN ENP450AGT 450W
Pevný disk: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Chladič: Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
Co jsem tak četl tak teploty mám do 40°C takže přehřívání by nemělo být... operační systém mám Windows 7 64-bit. BIOs F3
Omlouvám se za přiživení...

ne, díky za názor. to si mě moc nepotěšil, protože přesně z těchto komponentů co uvádíš, si to chci také postavit. Akorát mě tady někdo odrazuje od desky gigabyte F2A85XM tak jsem jí pozměnil za Asus F2A85. to, že se ti vypíná samozřejmě nevím čím to může být..., sám jsem tady pro radu. Jen se zeptám, jak si celkově spokojený s rychlostí atd..., Díky za odpověď

PC je rychlej(oproti stáremu celeronu), ale má problém, ale může to být problém jen můj právě kdyby jsi si to koupil možná bych zjistil čím to je...
jo kdyby to chtěl někdo pitvat tak tady:http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/74 579-Vypinani-PC?s=094752df055f595fb4b79228dd1e6a75
Dík... btw mám koupený Gelid chladíč a je to paráda a myslím si že to půjde taktovat i k 4,5 ghz...

já bych to viděl na desku, potažmo na špatně nastavené RAM. GB nedělám, nemám je rád (spíše je nesnáším pro jejich závady a problémy). Ne že by Aušus nebo MSI byli svatí, ale na MSI v poslední době můžu skoro přísahat, i jejich nejlevnější desky za litr jsou celkem OK a bez zásadních chyb.

právě jsem objednal tuto od asusu asus-a88xm-a-d477053.htm snad to bude chodit. Samozřejmě nestavím nějaké herní dělo, kluk si občas něco zahraje a to i na tomto co máme..., občas nějaké video z dovolené atd. takže už mám vše:

procesor amd-a8-x4-6600k
deska asus-a88xm-a-d477053.htm
zdroj seasonic-ss-500et
disk http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-barracuda-72 00_12-1tb-7200rpm-sata-64mb-st1000dm003/
paměti http://pameti.heureka.cz/kingston-8gb-khx1866c9d3k 2-8gx/

nevím co chladič jestli je ještě zapotřebí. součástí skříně je nějaký přední, ale nevím jestli to bude stačit.
A ted mi pište co jsem to koupil, zajisté to jsou vyhozené peníze.....

Zdroj by mohl být klidně slabší pokud neuvažujete o nějaké grafice(žravější)... A RAM by stačili klíďo 1600MHz...chladič jsem si koupil GELID Solution Tranquillo (podmínkou pc bylo, aby byl tichý), jinak case? (já od nich dostal větrák(120mm), ale nemyslím, že by byl potřeba... jinak moje navržení bylo pro někoho kdo to má přesně na korunu(jako jsem byl já)...