Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestavení nového pc

Chtěl bych si sestavit nové výkonné pc, ale nevím jaké použít paměti DDR3. Už jsem zakoupil procesor AMD A8 6600k a desku Gigabyte f2a88xm hd3. Mohl by mě někdo poradit jaké bych měl koupit co nejlepší paměti, abych měl odpovídající výkon k tomuto procesoru a desce? Snad by mělo stačit 8gb na 1866 mhz, ale takovou nemůžu nikde sehnat, většinou jsou 2x4gb a to prý není dobrý. Občas si zahrajeme s klukem nějakou hru, žádné nejnovější náročné hry asi hrát nebudeme. Předem děkuji za všechny rady! (u těch pamětí ani nevím co je CL9 nebo CL10 co je lepší a proč a tké jestli je obrovský rozdíl mezi 1600mhz a 1866mhz).
Níže jsou moje komponenty.

procesor http://procesory.heureka.cz/amd-a8-x4-6600k/specif ikace/
deska http://zakladni-desky.heureka.cz/gigabyte-ga-f2a88 xm-hd3/
zdroj seasonic-ss-500et
disk http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-barracuda-72 00_12-1tb-7200rpm-sata-64mb-st1000dm003/
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Ahoj, počítač se mi vypíná. Někdy když zapnu aplikaci někdy když vypnu aplikaci nebo když se chvíli dívám na videa. Vypnutí probíhá tak, že obrazovka najednou zčerná a vypne se, ale větráky stále fungují tohle mi dělá někdy i při restartu(jak HW tak SW)
Počítač sem si sestavil sám(můj první), ale myslím že dobře
Komponenty: CPU: AMD A8-6600K Black Edition
Deska: GIGABYTE GA-F2A85XM-HD3 - AMD A85X
RAMky: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP
Zdroj: Enermax NAXN ENP450AGT 450W
Pevný disk: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Chladič: Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
Co jsem tak četl tak teploty mám do 40°C takže přehřívání by nemělo být... operační systém mám Windows 7 64-bit. BIOs F3
Omlouvám se za přiživení...

já bych to viděl na desku, potažmo na špatně nastavené RAM. GB nedělám, nemám je rád (spíše je nesnáším pro jejich závady a problémy). Ne že by Aušus nebo MSI byli svatí, ale na MSI v poslední době můžu skoro přísahat, i jejich nejlevnější desky za litr jsou celkem OK a bez zásadních chyb.

právě jsem objednal tuto od asusu asus-a88xm-a-d477053.htm snad to bude chodit. Samozřejmě nestavím nějaké herní dělo, kluk si občas něco zahraje a to i na tomto co máme..., občas nějaké video z dovolené atd. takže už mám vše:

procesor amd-a8-x4-6600k
deska asus-a88xm-a-d477053.htm
zdroj seasonic-ss-500et
disk http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-barracuda-72 00_12-1tb-7200rpm-sata-64mb-st1000dm003/
paměti http://pameti.heureka.cz/kingston-8gb-khx1866c9d3k 2-8gx/

nevím co chladič jestli je ještě zapotřebí. součástí skříně je nějaký přední, ale nevím jestli to bude stačit.
A ted mi pište co jsem to koupil, zajisté to jsou vyhozené peníze.....

Zdroj by mohl být klidně slabší pokud neuvažujete o nějaké grafice(žravější)... A RAM by stačili klíďo 1600MHz...chladič jsem si koupil GELID Solution Tranquillo (podmínkou pc bylo, aby byl tichý), jinak case? (já od nich dostal větrák(120mm), ale nemyslím, že by byl potřeba... jinak moje navržení bylo pro někoho kdo to má přesně na korunu(jako jsem byl já)...