Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepřístupná část disku

Mám rozdělený disk na několik částí,ale jedna část není přístupná. Prostě
když dám Tento počítač,tak tam ten disk vidím JEN jako ikonku (není tam vidět
ani velikost). Ale v Partition Magicu tu část normálně vidím,s velikostí,i s
tím,kolik je tam zaplněného a volného místa. Dá se něco dělat,aby se mi disk
zpřístupnil i pod Windows? (mám XP Professional - jen tak pro informaci)
Předem díky za případnou radu.

Mas pravdepodobne porusenou partition tabulku, existuje spousta softwaru na opravu partitionu, ale moc to nedoporucuju, zatim s tim mam spise spatne zkusenosti takze ti spise doporucim zalohu dat nekam jinam a nove rozdeleni disku na casti. Pokud mas na tom oddilu E data ktera potrebujes musis se podivat po nejakem programku,ktery je dokaze z disku dostat. Ale ten si zadny opravdu nepamatuju.

Jo,porgrámek na dostání dat z toho disku mám,ale nemám nic na zálohování takovýho objemu dat. Proto potřebuju ten disk zprovoznit. Tuhle možnost,s tou zálohou a spojením disků mám až jako poslední varantu a spíše budu bez té části disku,než tohle dělat,proto,jestli chceš,zkus povědět něco o těch prográmkách,jak opravit tu tabulku. Díky

Skus si tak 5x bejzbolovou palkou poriadne plesnut po karoserii auta, a potom to "sprovoznit" tak ako to bolo predtym :-)
Ja sa pripajam k tomu co pisali vyssie, akymkolvek zasahom mozes tie data uplne stratit, takze najprv treba odzalohovat aspon dolezite veci (ak ich vobec soft nap. getdataback este vie z toho oddielu vytiahnut), ktore sa uz potom nedaju nikde stiahnut (tvoje fotky apod.).

Software typu partition recovery co ti radil fleg sa snazia opravit tabulku particii, aby to znova slo pod Win, ziadne data ti nebudu vytahovat.
Najprv ale: mas v tej sprave diskov priradene k tomu oddielu pismeno? Je tam E:? Co si s tym diskom robil, manipuloval si s tym Partiton Magicom? (uz len ked ten nazov pisem uz mi je zle :) Ako je rozdeleny?
Ak to ma priradene pismeno skus pismeno odobrat a znova priradit, ale vyzera to akokeby si (alebo PM) nejako poskodil filesystem na tom oddieli, ak nieco sa prepise niecim inym tak to uz moc 100% "sprovoznit" casto nejde, podobne ako auto po tej akcii s bejsbolkou :-)

Mozes este skusit prikaz
chkdsk E:
ze co to vypise, ale az zacnes skusat tak sa s datami uz tak na 50% rozluc.

P.S pises ze "vytáhnout jen ty data,ale to já umím" - a ako sa ti podarilo sa na tie data dostat?

Data odtama bezproblémů můžu dostat přes GetDataBack for NTFS a nebo Stellar Phoenix FAT & NTFS - to už jsem zkoušel a funguje to. Jinak asi potřebuju nějakej konkrétní soft a návod jak s ním pracovat,co mi ten disk opraví (pokud ho tedy opraví) s tím,že zálohu si udělám napřed.

Ako prosimta chces radu ked nenapises co si s tym robil, odkial mame vediet co tam mas posahane ci posunutu particiu alebo komplet posahany filesystem alebo co?
Daj si do google slova partition recovery, uz sme ti to pisali. Pravdepodobnost uspechu nie je velka. Navod mas prilozeny k prislusnemu softwaru. Chkdsk E: /f si uz skusal?

s tím googlem jsem to už zkoušel a ten soft,co mi to našlo,byl jen další na vytáhnutí souborůtedy ne opravář (a to už jsem tady psal), Chkdsk jsem už zkoušel ten,co je v Partition magicu (to jsem tady psal taky...)

OMG. partition recovery napr. www.partition-recovery.com

chkdsk je prikaz Windows, partition magic uz prosimta nepouzivaj. Start - programy - prikazovy riadok, a napis tam chkdsk C: alebo E: alebo s ktorym diskom mas problem. Ak nedas switch /f tak nebude nic opravovat len vypise ci su tam chyby a ake.

P.S. pytal som sa na to co si s tym robil ked sa to pokazilo. Robil si nieco s partition magicom? Ak ano co? T.j.:
Den1: E: fungovalo
Den2: E: odvtedy nefunguje
Co si robil medzi dnom 1 a dnom 2? :-)

Mám stejný problém,nemohl jsem na ty data dostat tak jsem nechal sformátovat disk,aby mi naběhla plná velikost disku , ale to se nestalo.Mám terahdd data zabírají dost místa tak bych je chtěl obnovit a nebo smazat.