Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [DELPHI] Jak načíst více formů?

Dobrý den.
Omlouvám se, za blbý předmět, nic jiného mě bohužel nenapadlo.

Potřebuji (doufám) snadnou věc:

Potřebuji najít obdobu fce Visual Basicu, kde stačilo napsat:

Load Form1

a ono mi to udělalo další instanci Form1, k níž se dalo přistupovat pomocí indexů.
Jde to nějak snadno i v Delphi?

Snad můj dotaz není moc chaotický, není mi dnes příliš dobře, tak to kdyžtak přejděte :-)

Děkuji!

Ide, stačí ak si prídaš do projektu novú formu... a voláš ju nazov_formy.showmodal alebo nazov_formy.show. Doporučujem ti, aby si si prečítal základy programovania v Delphi a potom sa púšťal na zložitejšie veci.

Príklad

form2.showmodal();
form2.show();

Free když to není modální, musíš udělat v tom formu, jinak ti to zmizí dřív, než se to stačí objevit přes xichtem :));-). Instance okna bude exitovat dokud se okno nezvře (za předpokladu v OnClose Action := caFree). Instance nebude přístupná od jinud, než ze samotného formu. Aplikace pojede dál za tímto CREATE, obvykle "skončí" čekáním na nějakou událost, třebas i v jíném okně.

//Edit: Obvykle v hlavním formu (nazvaným MainForm) při výběru uživatelm z menu udělám:

TFormAdresarDodavatelu.Create (MainForm).Show

a tím končí akce z nabídky. Další zpracování už má na starosti onen volaný form, včetně závěrečného zmizení a uklizení po sobě.