Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor do +-3 tisíc

V monitorech jsem se nikdy nešťoural a tak se ptám, máte někdo nějakej tip nejlépe do 3 tisíc? Nepotřebuju nutně nějakou 24", klidně jen o něco větší než běžná 15.6" na NB. Použití běžná práce, žádnej extrém.

Díky

Po tom, co nám koupili LG monitory do školy tak už o tu značku nikdy nezavadím, takže bych spíš řekl, že cokoli od LG NE.

Takhle to dělit podle značky je ale blbost, protože snad krom Eiza (které je mimo naše cenové požadavky) dělá každá značka i nějakou srágoru...

Osobně mám dobře vyzkoušené NEC a při troše štěstí na výběr modelu jde i ASUS. Špatné prý nejsou AOC a Samsungy. Ten Phillips by asi šel, nemám zkušenost, ale zase je to IPS, což je lepší technologie, než TN. Přihodím nějaké konkrétní návrhy.
Pokud se bude připojovat přes VGA (což není šťastné, ale spousta lidí to tak dělá):
http://www.czc.cz/asus-vs228d-led-monitor-22/12462 1/produkt?q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfpjie
http://www.czc.cz/asus-ve228dr-led-monitor-22_2/11 8608/produkt?q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfp jie

Pokud DVI:
http://www.czc.cz/acer-v225hqlabd-led-monitor-22/1 26146/produkt?q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pf pjie
http://www.czc.cz/aoc-e2260swda-lcd-monitor-22/114 464/produkt?q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfpj ie

Nebo něco s podobnýma parametrama.

Je taky důležité, k čemu ten monitor bude. Pokud do kanceláře, nemá třeba odezvu smysl řešit. Pokud se na tom bude hrát nebo třeba pravidelně (rozumějme opravu třeba denně) koukat na nějaké filmy, chce to nízkou odezvu <5ms. A tak dál, a tak dál. Na monitoru za 3 se asi moc dobře hrát nebude, ale to spíš jen tak... :D

To bol iba moj subjektivny nazor. doma mam 2 lg monitory + 2 televizory prepojene s pc od lg, nekazia sa, dobre sa na ne pozera a beznemu uzivatelovi musia postacovat. takisto v praci mame niekolko pocitacov s roznymi monitormi a na lg sa mi najlepsie pozera. asusy su tiez fajn, ale do aceru by som sa asi bal ist a o ťamťungu radsej nebudem ani nic pisat :)

Všechno to budou jen marketingově upravený prdy a ne skutečný parametry. Vybíral bych podle stojanu, aby se s tím dalo šoupat nahoru a dolů a pak podle připojení, aby to mělo alespoň DVI. Jediný parametry, kterým bych věřil podle popisků, tak velikost úhlopříčky a rozlišení. Velikost alespoň 22" a na něj rozlišení 1680x1050.

Tip od Redmarxe na EIZO S2202WHA-BK EcoView není od věci (22", 1680 x 1050, TN, matný, CCFL podsvícení, výborný stojan, který u konkurence pod 4 tis. rozhodně nenajdeš; z toho velmi dobré možnosti polohování, aktuálně zajímavá nízká cena 3 990 Kč; doprodej).

Kolem 3 tis. Kč (low-end) se nachází třeba BenQ VW2235H (22", 1920 x 1080; i když tady už jemnější rozlišení, ovšem oproti obyčejnému TN panelu kousek lepší matný VA; barevné podání, kontrast, regulace jasu bez použití PWM, samozřejmě pouze minimální možnosti polohování).

21-5-benq-vw2235h-d486309.htm

Jako zajímavý vidím i nový Dell Professional P2014H (20", 1600 x 900, AH-IPS, polomatný?, regulace jasu snad bez pomoci PWM, výborný stojan; z toho velmi dobré možnosti polohování, dobrá cena kolem 4 300 Kč).

http://www.czc.cz/dell-professional-p2014h-led-mon itor-20/137381/produkt

P. S. Oči máme jen jedny (obecně se to říká o zdraví...). Myslím, že koupě vhodného monitoru bývá v posledních letech opět podceňována. Nějak všechny uklidnil fakt, že staré CRT monitory se svými bolístkami vymizely z trhu. Copak v případě používání LCD monitorů odpadla jakákoliv rizika...?

No ten EIZO mi příjde jak tank (10kg?!), ale věřím tomu, že špatnej není.
Benq má příšernej podstavec a ten Dell nevypadá špatně, jen se mi zdá, že na 20" monitor je 1600x900 malý rozlišení. Nedávno jsem měl 11.6" NB s 1366x768 a když jsem s tím samým rozlišením přešel na 15.6", tak jsem nejdřív myslel, že nemám nainstalovaný ovladače jak to bylo hnusný...