Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kam sa stratil pamatovy slot v nb?

Mam novy nb FS Amilo M1450G. Podla datasheetu ma mat dva pamatove sloty. Chystal som sa rozsirit si ram na 1GB a ake bolo moje prekvapenie ked som druhy pamatovy slot nenasiel. Resp nasiel som slot podobny pamatovemu, ktory vsak okupuje wifi karta od Intelu. Z FS mi na otazku odpovedali poslanim datasheetu s dovetkom, ze tam su 2 pamatove sloty.
Teraz neviem ci som blby ja alebo ma FS nejaky marketingovy odrb na zakaznikov.

Ved tam mas RAMku rovno v strede obrazku :-) Druha bude asi na tom istom mieste ale z druhej strany dosky.

P.S. obavam sa ze mas osadene obe sloty, takze to zatial nerozoberaj, ale skus len vytiahnut ten modul ku ktoremu mas pristup (v strede obrazku), ze ci je nejaky modul v tom druhom slote (ktory nevies kde je).

... vytiahni ten modul a pozri sa (asi z druhej strany je nalepka) ze co to je presne za modul. i915 chipset vie DDR alebo DDR2 (ale neda sa tam dat co chces zavisi od vyrobcu dosky ako to vyrobil), podla datasheetu k NB potrebujes tam DDR2 533ky (alebo 400ky ak ta povodna bola 400ka) pozri sa co tam je teraz.

jezis a nepisal som nahodou ze tam jeden ram modul je? a nie su obsadene obidva pretoze modul je 512MB. ten druhy slot som si zle vsimol a zdal sa mi na prvy pohlad rovnaky az potom som zaregistroval ze je to minipci (niekedy som zbrkly proste;o).
zacina mi to pripominat nasu debatu zo zive ohladom dosky od intelu (az si spominas) preto to radsej ukoncim.

No ak tam je len tento jeden modul tak druhy slot bude prazdny, a bude na opacnej strane dosky (t.j. niekde pod klavesnicou), tak to aj nasi HWristi robia teraz u i915 a i945, sloty su na jednom mieste po oboch stranach dosky, asi kvoli dlzke vedeni od chipsetu, predpokladam ze v tom NB to bude rovnake.
Takze na 99% musis vytiahnut klavesnicu ako som pisal vyssie a tam by si ten druhy prazdny slot mal niekde najst.

P.S. daj potom vediet ci si ten slot nasiel, ja uz nemam co viac k tomu povedat, ak sa ti zda ze to moc obkecavam tak len som sa snazil upozornit na vsetko co ma napadlo :-)