Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyměnit chladič na CPU

Dobrý den. Chci poprosit o radu.

Koupil jsem si procesor od AMD, je to asi měsíc. Ale jeho boxovej větrák hrozně řve a rozhodl jsem se koupit si novej chladič.

Potřebuju nejlépe nejlepší postup jak to udělat abych to nezničil. Zda mam kupovat i pastu na procesor, nebo stačí jen ta co dávaj na chladiči už.
A taky zda když to budu vytahovat uvolnit procesor abych to nevytáhl i s tim. Děkuju moc za všechny rady.

u lepších chladičů je pasta součástí - buď už nanesená, nebo lépe v tubě.

Za dobrou cenu jsou SilentiumPC Fera H1224 - tiché, výkonné. Na webu výrobce je podrobný videomanuál. edit: jen pozor na úzké skříně

Starý chladič uvolníš nejprve povolením klipsy, pak je třeba jej netahat, ale kroutit s ním (jemně) doleva a doprava, dokud nepovolí (nedostane se pod něj vzduch). Pak jej lze už bez potíží vytáhnout.

Nevím jak u tohoto procesoru ,ale u Athlona x4 ne že by byl nějakej extra hluk šlo spíš oto že topil jak prase 55 -60 v klidu a v zátěži 70 až 80 s dokoupeným v klidu 45-50 v zátěži max 60,jinak nutnost ho koupit hnedka není.:-)Jinak postupů je na Youtube hafo jak od AMD tak od Intelu jak nato.:-)